Bluźniercza ceremonia pod samym Watykanem. „Wyświęcone” kobiety i osoby „trans”

Nasi autorzy

Bluźniercza ceremonia pod samym Watykanem. „Wyświęcone” kobiety i osoby „trans”

Widok na Watykan od strony Tybru. fot. Sébastien Bertrand da Paris, France - Flickr, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1800430 Widok na Watykan od strony Tybru. fot. Sébastien Bertrand da Paris, France - Flickr, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1800430

Podczas trwającego w Watykanie światowego synodu, obradującego na temat reform w Kościele, z inicjatywy międzynarodowego ruchu określającego się jako Stowarzyszenie Kapłanek Rzymskokatolickich (ARCWP) 17 października br. odbyła się ceremonia przypominająca katolickie święcenia kapłańskie. „Udzielono” ich łącznie czterem kobietom i dwóm osobom trans. Anne La Tour i Mary Katherine Daniels z USA oraz Hiszpanka Belen Repiso Carrillo otrzymały „święcenia prezbiteratu”, natomiast  rodaczki tej ostatniej, Maria Teresa Ribeiro Rosa i Txus Garcia Pascual, oraz Loan Rocher z Francji – „święcenia diakonatu”. Miało miejsce nałożenie rąk i modlitwy, a kandydatki leżały krzyżem przed stołem nakrytym białym obrusem i przyozdobionym kwiatami i świecami, na którym znajdowały się krucyfiks i Pismo Święte.

Trwającą ponad dwie godziny uroczystość – na statku mieszkalnym znajdującym się na Tybrze, trzy kilometry od Watykanu, aby zapobiec ewentualnym próbom zakłócenia przez przeciwników tego pomysłu – prowadziła amerykańska „biskupka” Bridget Mary Meehan z Florydy. W swoim „kazaniu” zaapelowała do Kościoła o oficjalne dopuszczenie kobiet do święceń kapłańskich, powołując się na wspomniane w Biblii uczennice Jezusa, posługę diakonis w pierwotnym Kościele, a także postać św. Marii Magdaleny, która „została posłana jako pierwsza apostołka, aby ogłosić dobrą nowinę o zmartwychwstaniu Chrystusa”. „Jesteśmy gotowe!” zakończyła, co spotkało się z oklaskami około 70 zgromadzonych osób, wśród których znajdowały się liczne „wyświęcone” wcześniej kobiety oraz akredytowani dziennikarze.

Pierwsza tego rodzaju akcja odbyła się dwadzieścia dwa lata temu na Dunaju – na chwilę obecną funkcjonuje 18 „katolickich biskupek”, które udzieliły „święceń” około 300 kobietom. Według oficjalnego stanowiska Kościoła czynny lub bierny udział w takich ceremoniach skutkuje ekskomuniką.

Źródło: katholisch.de, AM   

Wiadomości o premierach nowych książek Białego Kruka i spotkaniach autorskich prosto na Twoją skrzynkę mailową, a do tego jeszcze prezent - bon 50 zł na zakupy w naszej księgarni internetowej! Dołącz już dziś do grona Czytelników Biuletynu Białego Kruka! Aby to zrobić, kliknij TUTAJ.

Zapraszamy do naszej Księgarni Internetowej po książki, które utwierdzają nas w podstawach naszej wiary i pomagają ustrzec się przed popełnianiem błędów w jej wyznawaniu:

Kobiety w Piśmie Świętym

Kobiety w Piśmie Świętym

ks. Waldemar Chrostowski

Ewa, Sara, Anna, Miriam czy Estera – jakże często słyszymy te imiona; są one nierozerwalnie połączone z Pismem Świętym i całą historią Zbawienia. Ale kim są postacie kryjące się za tymi imionami? Co o nich wiemy i czego te wspaniałe kobiety uczą nas dzisiaj? Na te i na wiele innych pytań odpowiada ks. prof.


Dekalog

Dekalog

ks. Waldemar Chrostowski

Dziesięć Bożych Przykazań odmieniło świat, wprowadziło ład w stosunkach między ludźmi i przygotowywało człowieka na przyjście Chrystusa. Zna je niby każdy – ale czy na pewno wszystkie? Czy je rozumie? Jak np. pogodzić polecenie „nie zabijaj” z karą śmierci? Dlaczego jako dzień święty święcimy niedzielę, a nie szabat? Czy przykazań naprawdę jest dziesięć? Pytań wokół Dekalogu wiele.

Przymierze z Bogiem. Obrazy Kościoła w Piśmie Świętym

Przymierze z Bogiem. Obrazy Kościoła w Piśmie Świętym

ks. Waldemar Chrostowski

Czyż nie jest to bardzo trafny komentarz do naszych czasów: „Wszystko wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko wolno, ale nie wszystko buduje”. Te słowa napisał blisko dwa tysiące lat temu św. Paweł Apostoł – nic nie straciły na aktualności. Tak samo zresztą jak i całe nauczanie Chrystusa, którego dziełem jest nasz Kościół.

Ojcze Nasz. Dzieje i przesłanie Modlitwy Pańskiej

Ojcze Nasz. Dzieje i przesłanie Modlitwy Pańskiej

ks. Waldemar Chrostowski

Odmawialiśmy „Ojcze nasz” tysiące razy, od dziecka znamy na pamięć treść tej modlitwy – ale czy naprawdę dobrze ją rozumiemy? To pytanie staje się szczególnie aktualne w obliczu nowego tłumaczenia szóstej prośby Modlitwy Pańskiej: „i nie wódź nas na pokuszenie”. Bóg nas ani nie kusi, ani nie przywodzi do złego – taka wykładnia chyba nikomu wierzącemu nie przychodziła do głowy.

W co wierzą katolicy

W co wierzą katolicy

 

Wokół wiary katolickiej narosło ostatnio sporo nieporozumień. Przyczyną tego stanu są przeważnie przekazy medialne, wprowadzające swoich odbiorców w błąd dowolnymi interpretacjami nie tylko nauki Kościoła, ale także Pisma Świętego. Znany amerykański teolog katolicki, wykładowca uniwersytecki, autor kilkudziesięciu poczytnych książek Karl Keating (ur. 1950) objaśnia w tej książce 52 najczęstsze pomyłki związane z rozumieniem wiary katolickiej.

PAKIET Świętości, upadki i nawrócenia tom 1+2 za 118 zł

PAKIET Świętości, upadki i nawrócenia tom 1+2 za 118 zł

 

Historia chrześcijaństwa. Świętości, upadki i nawrócenia, Tom 1 Od narodzin Jezusa do upadku Konstantynopola wyd. 2022
Żeby mieć argumenty, trzeba posiąść wiedzę. Żeby skutecznie bronić Kościół, trzeba poznać jego historię. Najlepiej taką, która wyszła spod pióra wybitnego pisarza i przekonanego wyznawcy, a nie zdeklarowanego lub zamaskowanego wroga.

 


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.