Austriacka partia chadecka chce chronić „narodową tożsamość”

Nasi autorzy

Austriacka partia chadecka chce chronić „narodową tożsamość”

lider partii ÖVP Sebastian Kurz  Fot. Wikimedia Lider partii ÖVP Sebastian Kurz Fot. Wikimedia

Po wyborach do austriackiego parlamentu ÖVP chce trzymać się swojego restrykcyjnego kursu w kwestiach azylu i integracji. Społeczeństwo zmieniło się „mocno” przez migrację i imigrację, powiedział lider partii i główny kandydat Sebastian Kurz podczas prezentacji części jej programu wyborczego 10 września. Dlatego potrzeba wielu środków, aby zachować „austriacką tożsamość”.

Oprócz dobrze znanych pozycji w kwestii walki z nielegalną migracją i przestrzegania „konsekwentnego wdrażania” gwarantowanego minimum wsparcia finansowego, ponieważ uczyniły one system społeczny sprawiedliwszym i muszą być teraz „egzekwowane”, były kanclerz chce także wdrożyć grupę zadaniową „świadczeń socjalnych” dla imigrantów. W tym względzie należy zarejestrować wszystkie usługi społeczne, lepiej je połączyć, a tym samym zidentyfikować potencjalne nadużycia. Dla 130 000 dzieci zasiłek rodzinny trafia obecnie za granicę, według Kurza: „a nam trudno jest ustalić, czy te dzieci w ogóle istnieją”.

Ponadto Kurz wezwał do „wyraźnego przyznawania się do naszej kultury i tradycji”. To obejmuje na przykład symbol krzyża w salach lekcyjnych i kontynuację tradycji chrześcijańskich. W dziedzinie edukacji lider ÖVP pochwalił wprowadzenie zajęć wyrównawczych z języka niemieckiego jako „ważny krok”. Oprócz propagowanego zakazu noszenia muzułmańskich chust przez nauczycielki w szkołach i dzieci do 14 roku życia, w przyszłości powinno się zmniejszyć świadczenia socjalne z powodu zaniedbania obowiązków rodzicielskich - zgodnie z ÖVP. Dlatego powinno się jednak określić „jasne kryteria” takie jak permanentna nieobecność. przemoc czy poważne zaniedbanie obowiązku szkolnego, wyjaśnił Kurz. Często w rodzinach ze środowisk migracyjnych brak świadomości w tym zakresie. Tu powinno się w jak najlepszy sposób przekazać podstawowe wartości austriackiego systemu prawnego i demokracji.

Dla ponad 30 tys. osób ubiegających się o azyl, które obecnie szukają pracy w Austrii, regularnie organizowane są giełdy pracy za pośrednictwem serwisu AMS. Ponadto szef ÖVP chce zaostrzyć kryteria granic możności wymagania w zakresie pośrednictwa pracy dla osób uprawnionych do azylu - należy je dostosować do długości pobytu i warunków życia - oraz poprawić ogólnokrajowe praktyki. Ponadto ÖVP chce poprawić integrację poprzez wolontariat. Według Kurza to częściowo działa już bardzo dobrze w landach.

W „walce z ekstremizmem” Kurz ponownie propaguje zakaz politycznego islamu i rozwiązanie ekstremistycznych stowarzyszeń, takich jak identytaryści. Ponadto powinno powstać centrum dokumentacji politycznego islamu, podobne do archiwum dokumentacji austriackiego ruchu oporu, a minimalny wiek małżeństwa zostać podniesiony do 18 lat względnie małżeństwo między kuzynami zakazane. Według Kurza Austria nie toleruje małżeństw z przymusu ani zawieranych przez dzieci. ÖVP chce kontynuować także walkę z nienawiścią w sieci. Przykładowo pojawi się rozpatrywany już obowiązek podawania prawdziwych personaliów.

FPÖ zareagowała 10 września na program Kurza, uśmiechając się złośliwie. Twierdziła, że ​​jest autorem treści ÖVP: Harald Vilimsky, sekretarz generalny FPÖ, powiedział, że Kurz najwyraźniej „złapał” dokumenty lidera FPÖ Norberta Hofera podczas prezentacji. Vilimsky zidentyfikował w tym zapowiedź koalicji ÖVP z FPÖ.

Restrykcyjna polityka imigracyjna, walka z nielegalną migracją i „konsekwentne” wdrażanie gwarantowanego minimum wsparcia finansowego prawdopodobnie dadzą się wdrożyć tylko wraz z FPÖ w rządzie, powiedział: „Jestem ciekawy, z kim Kurz chce wejść w koalicję, aby spełnić te żądania".

„Wyraźne przyznanie się do naszej kultury i tradycji”, zachowanie krzyża w salach lekcyjnych i kontynuacja chrześcijańskich tradycji byłoby z „SPÖ Pameli Rendi-Wagner, Zielonymi Wernera Koglera lub nawet NEOS Beate Meinl-Reisinger” trudne do zrealizowania, powiedział Vilimsky.

Źródło: Die Presse

Utopia europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy

Utopia europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy

Krzysztof Szczerski

Najnowsza książka Krzysztofa Szczerskiego, politologa i polityka, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, a obecnie szefa gabinetu prezydenta.Wychodząc z pierwotnych koncepcji wspólnoty europejskiej, nawiązując do myśli tzw. Ojców Założycieli, autor przestrzega - zgodnie z tym, co mówił w polskim Sejmie św.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.