Austria mobilizuje wojsko. Czy kraj zaleją uchodźcy z Afganistanu?
Austriacy zetknęli się już osobiście z islamskim terroryzmem. Na zdjęciu obława policyjna po zamachu w Wiedniu w listopadzie 2020. Fot. autorstwa PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA - https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-11-02/wieden-atak-na-synagoge-doszlo-do-strzelaniny/, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=97233074 Na austriackich granicach pojawiają się grupy nielegalnych migrantów; wiadomość o coraz większej fali uchodźców z Afganistanu wywołuje prawdziwe przerażenie wśród obywateli; bezpieczeństwo Austrii pozostaje pod dużym znakiem zapytania. W tej sytuacji rząd ogłosił mobilizację oddziałów wojska na granicach, co podali do wiadomości publicznej podczas konferencji prasowej minister spraw wewnętrznych Karl Nehammer i minister obrony narodowej Klaudia Tanner. Aby zapobiec niekontrolowanemu napływowi migrantów na teren Austrii, na samą granicę z Węgrami wysłano 400 żołnierzy. „Naszym celem jest kontrola ruchu migracyjnego”, sprecyzowała Klaudia Tanner w wywiadzie dla belgijskiego dziennika „La Dernière Heure”. Karl Nehammer potwierdził także, iż rząd Austrii pozostaje w kontakcie z premierem Węgier Viktorem Orbánem.
Decyzja rządu Austrii ma związek z napiętą sytuacją spowodowaną niedawnymi tragicznymi w skutkach atakami terrorystycznymi. W przeprowadzonym w listopadzie 2020 r. przez sympatyków Państwa Islamskiego zamachu w Wiedniu zginęło 5 osób, zaś 23 odniosły rany, co skłoniło rząd Austrii do zastosowania surowych środków przeciwko legalnie działającemu w Austrii radykalnemu ugrupowaniu islamskiemu – Bracia Muzułmańscy. Niestety, 26 czerwca doszło do kolejnej tragedii – czterech afgańskich „uchodźców” zbiorowo zgwałciło 13-letnią Léonie; oprawcy po dokonaniu brutalnej napaści seksualnej zamordowali ofiarę. Tragedia wstrząsnęła opinią publiczną i spotkała się z natychmiastową reakcją rządu: „nie ma żadnego powodu, aby jakikolwiek Afgańczyk otrzymał azyl w Austrii”, powiedział Karl Nehammer według relacji austriackiego dziennika „Der Standard”. Austriacki minister spraw wewnętrznych ostro skrytykował także politykę Unii Europejskiej w kwestii uchodźców: „Komisja Europejska idzie w bardzo złym kierunku; europejski system azylowy zawiódł na całej linii”. „Wygląda na to, że rząd austriacki pod przewodnictwem konserwatywnie nastawionego kanclerza Sebastiana Kurza obrał słuszny kierunek postępowania. Czy rządy innych państw europejskich pójdą w jego ślady?”, pisze francuski dziennik „Valeurs Actuelles”.
Źródło: Valeurs Actuelles, MM
Jak reagować, gdy niebezpieczni imigranci stają u naszych granic? Czy to, o czym pisze w swojej książce ks. prof. Waldemar Cisło zostanie wreszcie dostrzeżone przez kraje Starego Kontynentu?
Imigranci u bram. Kryzys uchodźczy i męczeństwo chrześcijan XXI w.
Co trzy minuty gdzieś na świecie ginie jeden chrześcijanin; nie umiera naturalną śmiercią; ginie męczeńsko za to, że nie chciał wyrzec się Pana Jezusa. Świat z tego powodu nie lamentuje, wielcy politycy nie protestują, organizacje pozarządowe tego nie zauważają. Śmierć chrześcijanina - niemal zawsze z rąk muzułmanów – nie oburza mass mediów. Co innego nieszczęścia wyznawców islamu – to powinno nas poruszać.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.