Australijski zawodnik wykluczony ze startu w Igrzyskach Olimpijskich. Kontrola antydopingowa wykazała, że... brał kokainę

Nasi autorzy

Australijski zawodnik wykluczony ze startu w Igrzyskach Olimpijskich. Kontrola antydopingowa wykazała, że... brał kokainę

Jeździectwo jest dyscypliną olimpijską od wielu dekad, a kontrole antydopingowe są obecnie w stanie wykryć coraz więcej niedozwolonych substancji. Mimo to ludzie nadal ulegają pokusie sięgnięcia po chemiczne wspomaganie możliwości swojego organizmu. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Pexels Jeździectwo jest dyscypliną olimpijską od wielu dekad, a kontrole antydopingowe są obecnie w stanie wykryć coraz więcej niedozwolonych substancji. Mimo to ludzie nadal ulegają pokusie sięgnięcia po chemiczne wspomaganie możliwości swojego organizmu. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Pexels Jamie Kermond, 36-letni reprezentant Australii w jeździectwie (skoki przez przeszkody), został wykluczony z reprezentacji, w związku z czym nie wystąpi w Tokio podczas Igrzysk Olimpijskich. Test antydopingowy wykazał, iż zawodnik przyjmował kokainę.

„Pan Kermond został odsunięty od udziału w Igrzyskach Olimpijskich z powodu nie spełniania norm przewidywanych przez Międzynarodową Komisję Antydopingową, tak długo jak długo obowiązuje jego tymczasowe zawieszenie", ogłosiła australijska Federacja ds. jeździectwa.

Jamie Kermond, który ma jeszcze możliwość poddania analizie swojej próbki B, wygrał mistrzostwa Australii w skokach przez przeszkody w 2016 r. i regularnie brał udział w zawodach organizowanych w Europie. Jak podają australijskie strony Kermond nie poleciał wraz z ekipą jeździecką do Tokio; to miała być jego pierwsza Olimpiada; miał startować na swoim ulubionym koniu o imieniu Yandoo Oaks Constellation.

To zawieszenie teoretycznie pozbawia australijską drużynę jeździecką jednego z trzech członków. Australijski Komitet Olimpijski powiedział, że urzędnicy ds. selekcji przewidują spotkanie w celu wyboru zawodnika, który zajmie miejsce Kermonda. Zawody olimpijskie w skokach przez przeszkody mają się rozpocząć na początku sierpnia.

Źródło: Le Figaro, MM

Pasjonującą historię polskiego sportu przedstawił w swojej książce Krzysztof Szujecki: 

Historia Sportu w Polsce Tom 1

Historia Sportu w Polsce Tom 1

Krzysztof Szujecki

Dzieje polskiego sportu to ważna część historii naszej Ojczyzny. Ta książka jest jedyną tak bogatą publikacją o tej tematyce na polskim rynku. Tysiące informacji zostało zebranych w jednym miejscu i ukazane w bardzo przejrzysty sposób. Treść pierwszego tomu sięga w głąb w XIX w., kiedy zaczęło funkcjonować nowoczesne pojęcie sportu.
"Historia sportu w Polsce” zawiera wiele zaskakujących wiadomości.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.