Anglikańscy biskupi odchodzą od nauczania Chrystusa; legalizacja błogosławieństwa dla par jednopłciowych

Nasi autorzy

Anglikańscy biskupi odchodzą od nauczania Chrystusa; legalizacja błogosławieństwa dla par jednopłciowych

Kościół anglikański ugiął się pod presją i zezwolił na błogosławieństwo par homoseksualnych, które zalegalizowały swój związek poprzez cywilny ślub; w słowach modlitwy ułożonej na podobne okoliczności mają się znaleźć słowa o „dziękczynieniu i prośbie o błogosławieństwo Boże dla legalnie zawartego związku małżeńskiego”. Decyzja zapadła po interwencji Penny Mordaut, przewodniczącej brytyjskiej Izby Gmin, która w piśmie skierowanym do hierarchów domagała się aby „Kościół Anglii zezwolił duchownym na udzielanie kościelnego ślubu parom jednopłciowym, lub przynajmniej na udzielanie tym parom stosownego błogosławieństwa”. Justin Welby, arcybiskup Canterbury popiera decyzję o udzielaniu błogosławieństwa i broni nowego stanowiska Kościoła Anglii: „Ta kwestia odzwierciedla różnorodność poglądów Kościoła Anglii w kwestii seksualności związków i małżeństwa. Raduję się tą różnorodnością i z zadowoleniem przyjmuję tę decyzję w życiu naszego Kościoła”, pisze abp Welby w oficjalnym oświadczeniu. „Nie mam jednak złudzeń, że to co dziś proponujemy jedni odbiorą jako posuwanie się zbyt daleko, inni zaś jako jedynie małe ustępstwo, najważniejsze jest jednak porozumienie i szukanie wspólnego dobra”. Ponadto biskupi anglikańscy mają oficjalne przeprosić osoby LGBTQ „za doświadczanie odrzucenia, wykluczenia i licznych upokorzeń”, publikując stosowne oświadczenie. Jeszcze dalej w oficjalnym stanowisku posunął sę Stephen Cottrell oświadczając że Kościół Anglii odrzuca biblijne nauczanie o grzeszności praktyk homoseksualnych: „Jesteśmy głęboko zasmuceni i zawstydzeni [dotychczasowym stanowiskiem Kościoła Anglii], mamy jednak nadzieję że będzie można wszystko rozpocząć od nowa w duchu pokuty, zgodnie z naszą wiarą. To nie koniec naszej drogi, ale dziś nastąpił krok milowy we właściwym kierunku. Mam nadzieję że to błogosławieństwo i pełne miłości modlitwy pozwolą nam zaakceptować obecność w naszej wspólnocie par homoseksualnych”.

„Jeśli weźmiemy pod uwagę że Kościół w Anglii zerwał więź z Watykanem w związku z dążeniem Henryka VIII do rozwodu z Katarzyną Aragońską i do ponownego małżeństwa króla z Anną Boleyn, być może nie wyda się to zaskakujące, iż teraz jeszcze bardziej odszedł od nauczania Chrystusa i Pisma Świętego na temat moralności w kwestii seksualności i małżeństwa. Wydaje się że w Niemczech, ojczyźnie Lutra biskupi katoliccy obrali podobny kurs”, komentuje decyzję anglikańskich biskupów Louis Knuffke z Life Site News.

Źródło: Life Site News, MM

Nie mamy prawa milczeć! Apologia Kościoła

Nie mamy prawa milczeć! Apologia Kościoła

Ks. Prof. Janusz Królikowski

Zbyt wielu z nas milczy. Zbyt wielu najbardziej ceni sobie święty spokój, czyli spokój uzyskany kosztem przeróżnych ustępstw na polu moralności i zasad wiary. Poprawność polityczna nachalnie propagowana przez mass media i wymuszana coraz to nowymi rozporządzeniami prawnymi dotknęła także niektórych reprezentantów i członków Kościoła.

 

 

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.