Alior Bank zorganizował seans filmowy dla dzieci z Ukrainy
Alior Bank już po raz kolejny zaangażował się we wsparcie obywateli Ukrainy, których dotknęła wojna. Tym razem, bank zdecydował się wesprzeć najmłodszych w trudnym dla nich czasie, w nieco mniej standardowy sposób. W środę 18 stycznia br. odbył się seans filmowy w języku ukraińskim dla podopiecznych Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom, które prowadzi w Warszawie Caritas Polska.
W minioną środę 80 podopiecznych Caritas Polska, w tym głównie matki z dziećmi powyżej 6. roku życia, wzięli udział w zorganizowanym przez Alior Bank specjalnym seansie filmowym. Obywatele Ukrainy przebywający obecnie w Polsce, mogli bezpłatnie skorzystać z oferty Multikina w warszawskich Złotych Tarasach i cieszyć się seansem „Kota w butach. Ostatnie życzenie” z dubbingiem w ich ojczystym języku. Seans dla dzieci nie odbyłby się bez obowiązkowego, kinowego zestawu, który również został zagwarantowany małym gościom.
– Wsparcie obywateli Ukrainy plasuje się wysoko na liście naszych priorytetów. Tym razem chcieliśmy dać najmłodszym namiastkę normalnego dzieciństwa, a ich rodzicom – chwilę relaksu. Wszyscy wiemy jak ważny jest psychiczny dobrostan i życiowy balans, więc z wielką radością podjęliśmy się zorganizowania seansu filmowego. Jednocześnie chcemy pokazywać, że wsparcie wciąż jest potrzebne, a korzystanie z pomocy nie jest powodem do wstydu. Cieszę się, że dzięki temu wydarzeniu podopieczni Caritas mogli spędzić czas w radosnej atmosferze i chociaż przez chwilę nie myśleć o tym, co dzieje się za naszą wschodnią granicą – mówi Krzysztof Smoleń, Prezes Fundacji Alior Banku.
To już kolejna inicjatywa wsparcia dla Ukrainy, w którą zaangażował się Alior Bank. Seans filmowy został zorganizowany we współpracy z Caritas Polska, Multikinem i Domem Mediowym Sigma Bis. Pozytywne opinie mam i zadowolenie dzieci utwierdziły organizatorów w przekonaniu, że takich spotkań powinno być znacznie więcej – planowane są kolejne eventy.
Dotychczas Alior Bank przekazał 10 nieruchomości na cele pomocowe, w tym jedną przy ulicy Towarowej 25 w Warszawie. Powstało tam kompleksowe Centrum Pomocy dla Ukrainy. Zlokalizowana na II piętrze przestrzeń Centrum Edukacji i Rozwoju o powierzchni 1,4 tys. metrów kwadratowych została przystosowana do nauki zdalnej i stacjonarnej, wsparcia psychologicznego, rozwijania pasji dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Wcześniej odbyła się także akcja „Plecak dla ucznia”, w ramach której bank sfinansował plecaki i piórniki dla uczniów z Ukrainy, a pracownicy wyposażyli je w niezbędne artykuły szkolne.
Wojna. Reportaż z Ukrainy
Ta wojna jest blisko. Kilkanaście kilometrów od polskiej granicy znajdują się w pełni uzbrojone posterunki wojskowe, a w nich żołnierze gotowi walczyć z rosyjskim najeźdźcą aż do śmierci. Ale oprócz geografii chowa się w bliskości tej wojny jeszcze inna, upiorna prawda. Niemiłosiernie bombardowana charkowska dzielnica Sałtiwka łudząco przypomina przecież blokowiska łódzkiego Widzewa czy warszawskiego Ursusa.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.