55 lat twórczości Adama Bujaka! Spotkanie z Jubilatem, prof. Nowakiem, prof. Roszkowskim, prof. Szczerskim i Haliną Łabonarską!

Nasi autorzy

55 lat twórczości Adama Bujaka! Spotkanie z Jubilatem, prof. Nowakiem, prof. Roszkowskim, prof. Szczerskim i Haliną Łabonarską!

Leszek Sosnowski, Prezes Wydawnictwa Biały Kruk oraz ks. Roman Szpakowski, Prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich, mają zaszczyt zaprosić 7 czerwca 2019 (piątek) o godz. 18.00 do Kamieniołomu im św. Jana Pawła II obok kościoła św. Józefa w Krakowie-Podgórzu (ul. Zamoyskiego 2) na uroczysty wieczór poświęcony twórczości Adama Bujaka oraz prezentację jego retrospektywnego albumu „Życie malowane światłem”.

 

WYSTĄPIENIA:

PROF. ANDRZEJ NOWAK

„Na straży narodowej pamięci”

PROF. WOJCIECH ROSZKOWSKI

„Fotografia jako narzędzie w ręku historyka”

PROF. ANDRZEJ SZCZERSKI

„Adam Bujak – wielki artysta polski”

 

PROWADZENIE:

LESZEK SOSNOWSKI

prezes Białego Kruka, wieloletni przyjaciel Jubilata

 

HALINA ŁABONARSKA

Recytacja ulubionych wierszy Jubilata

 

Ponadto głos zabierze oczywiście także sam czcigodny Jubilat, mistrz ADAM BUJAK

 

Spotkanie odbywa się w KAMIENIOŁOMIE IM. JANA PAWŁA II

Są to liczące prawie 300 lat piwnice pod wzniesionym w wyrobisku dawnego kamieniołomu budynkiem plebanii parafii św. Józefa w Krakowie-Podgórzu. Pierwotnie był tam zajazd z gospodą, izbami noclegowymi, stajnią dla koni i wodopojem w podwórku. Z tego okresu pochodzą podziemia, które pełniły funkcje składu towarów i opału. Podziemne pomieszczenia zostały w większej części wykute w skale wapiennej i przykryte kolebkowymi sklepieniami ceglanymi. Po ustanowieniu parafii budynek ten zakupiono dla potrzeb plebanii. Nazwa „Kamieniołom” pochodzi od tytułu poematu Karola Wojtyły.

Przed spotkaniem o godz. 17.00 rozpocznie się kiermasz publikacji Białego Kruka. W sprzedaży: albumy, książki religijne, historyczno-patriotyczne, jak również publikacje dla dzieci.

Wszystkie książki w cenach promocyjnych – rabaty nawet do 60 proc.!

Tradycyjnie uroczystość zakończy składanie autografów i dedykacji odautorskich.

 

Partner Publikacji:  PKN Orlen

Adam Bujak – Życie malowane światłem

Adam Bujak – Życie malowane światłem

Adam Bujak

Wierny swym przekonaniom tak artystycznym, jak i światopoglądowym, jest Adam Bujak twórcą wybitnym i zasłużonym. Wierny Bogu i Ojczyźnie. Nie wdaje się w formalne eksperymenty, dziś niemal obowiązkowe w sztuce, nie szuka efekciarskich ujęć, ale dogłębnie penetruje ważne tematy, głównie w książkach, które dzięki jego talentowi zmuszają czytelnika do głębokich refleksji.

 

Komentarze (1)

  • Podpis:
    E-mail:
  • W.Wilczyński

    Album juz kupiłem.Jest on dla mnie,też fotoamatora od ponad 50 lat,doskonałym podsumowaniem pracy MISTRZA jakim dla mnie jest Adam Bujak! Życzę MISTRZOWI jeszcze wielu lat twórczej pracy z aparatem. W.Wilczyński

  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.