Jako jedyny fotografik mógł obcować z Ojcem Świętym Janem Pawłem II każdego dnia. Arturo Mari, autor setek tysięcy zdjęć, wielu albumów fotograficznych, był wiernym, niestrudzonym i niezmiennie zachwyconym dokumentalistą tego niezwykłego pontyfikatu. Fotografie, które wykonał Janowi Pawłowi II i ludziom spotykającym Go w różnych miejscach na kuli ziemskiej, wzbudzają podziw, wzruszają i stanowią niezwykle cenną pamiątkę.

Arturo Mari niejednokrotnie podkreślał, że czasami trudno mu było dotrzymać kroku Ojcu Świętemu, a chciał o Nim swymi zdjęciami jak najwięcej powiedzieć, jak najwięcej utrwalić dla potomności. W albumie tym przekazał swoje obserwacje i wrażenia nie tylko za pomocą obiektywu, ale także słowem, udzielając na prośbę Białego Kruka obszernego wywiadu, który okazał się niezwykłą, wzruszającą, a miejscami wprost dramatyczną opowieścią częściowo o własnym życiu, ale przede wszystkim o charyzmie Jana Pawła II. Tylko człowiek, który tak wiele widział, mógł tak wiele powiedzieć, tylko człowiek, który tak kochał Ojca Świętego, mógł powiedzieć: to człowiek naprawdę święty.

Ostatni rozdział zawiera refleksje i fotografie związane ze śmiercią Jana Pawła II i wyborem na Stolicę Piotrową Benedykta XVI.

Castel Gandolfo     8

Pontyfikat     14

My Rzymianie, jesteśmy trochę powierzchowni     24

Po górach przechadza się Bóg     28

Kiedy mówię: ten Papież jest święty...     40

„Capo dei capi” – „Szefowa szefów”     42

„Moich pięć pontyfikatów”     58

„Chcę Ci dać coś mojego’     64

„Panie ile razy mam przebaczyć...”     70

„Dlaczego Papież znowu musiał cierpieć”     82

„Chcę mówić w imieniu tych, którzy głosu nie mają     94

Nawrócenia     98

Światło życia     108

„Asyż, to był dopiero cud!”     120

„Oto ja was posyłam...”     124

„Pokój Tobie Polsko!”     150

Jubileusz roku 2000     158

Różaniec z drzewa oliwnego     160

Śladami zbawienia     164

„Ojciec Święty. Święty!”     172

Santo subito!     176

 

Opinie o produkcie (0)

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl