Patron. 750. rocznica kanonizacji św. Stanisława

Święty Stanisław biskup krakowski powraca do nas od dziewięciu wieków, jakie upłynęły od jego śmierci. Nigdy nie zapomniany, staje pośrodku Kościoła przynosząc światła i moce w trudnym czasie. (...) Niech wspaniałe fotografie Stanisławowskiego albumu pomogą nam, obdarowanym pięknem, które wzywa do dobra, nie zamykać Świętego Stanisława w muzeum minionych czasów, skoro On jest znów dany dla naszego czasu! Tak pięknie o współpatronie Polski napisał we wstępie do albumu Adama Bujaka "Patron", kard. Franciszek Macharski.

Album wydany został w 750. rocznicę kanonizacji św. Stanisława biskupa i męczennika. Ukazuje Asyż - miejsce kanonizacji, Szczepanów - miejsce narodzin, Piotrawin - miejsce cudu, Skałkę - miejsce męczeństwa i Wawel - miejsce chwały. Książka pokazuje i opisuje nie tylko owe mniej i bardziej znane miejsca, ale prezentuje także wspaniałe dzieła sztuki, zabytki i pamiątki, inspirowane życiem i legendą współpatrona Polski. Oddzielny rozdział, zatytułowany "Odwieczna tradycja", ukazuje wielowiekowy zwyczaj krakowskich procesji ku czci św. Stanisława, który przetrwał nawet najczarniejszy okres komunizmu. Procesje te prowadzili i uczestniczyli w nich najwybitniejsi polscy kardynałowie i biskupi, wśród nich Prymas Polski, kard. Stefan Wyszyński, metropolici krakowscy kard. Karol Wojtyła i kard. Franciszek Macharski.

Znakomitym fotografiom Adama Bujaka towarzyszą interesujące teksty Krzysztofa Czyżewskiego, które we frapujący sposób przybliżają życie i legendę św. Stanisława.

Słowo wstępne Metropolity Krakowskiego     9

List Apostolski Jana Pawła II Świadectwo wiary św. Stanisława     11

Asyż – miejsce kanonizacji     15

Szczepanów – miejsce narodzin     41

Piotrawin – miejsce cudu     63

Skałka – miejsce męczeństwa     87

Wawel – miejsce chwały     109

Odwieczna tradycja     141


Opinie o produkcie (0)

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl