Fatima 2000 z Janem Pawłem II

Bezpośrednią inspiracją dla tego albumu stała się beatyfikacja dwojga pastuszków - Franciszka i Hiacynty - dokonana przez Jana Pawła II w Fatimie 13 maja 2000. Książka ukazuje przepiękne miejsca objawień, obyczajowość maryjną w Fatimie oraz w całym niezwykłym regionie Estramadura, prezentuje tło historyczne i dzień dzisiejszy.

Najważniejszą część albumu stanowi artystyczna dokumentacja wizyty Ojca Świętego w Fatimie w roku 2000. Adama Bujaka dopuszczono do najtajniejszych miejsc, toteż możemy przyjrzeć się z bliska wbudowanej w koronę Matki Boskiej Fatimskiej kuli Ali Agcy, która 13 maja 1981 ugodziła Jana Pawła II tuż obok serca. Jest to niewątpliwie wielka relikwia trzeciego tysiąclecia, przynajmniej dla Polaków.
Niezwykle ciekawy tekst portugalskiego specjalisty Nelsona Pereiry, stałego współpracownika Sanktuarium i wielkiego przyjaciela Polaków, omawia i tłumaczy dokładnie wszystkie objawienia i tzw. tajemnice fatimskie, łącznie z trzecią. Ukazuje też rolę objawień fatimskich na świecie. Album jest trzecią pozycją Złotej Serii "Wielkie Wydarzenia Roku Świętego 2000".

Propozycja na nowe tysiąclecie  7

Fatima i Wielki Jubileusz   8

„Ziemia Świętej Maryi’ – krótki zarys historii   8

Rok 1916, objawienie Anioła   12

Rok 1917, Cova da Iria   15

13 maja   15

13 czerwca   19

13 lipca – dwie części tajemnicy   19

 „Trzecia tajemnica fatimska”   20

Klejnot w koronie Matki Bożej: kula zamachowca   23

Powrót do historii: porażka niedowiarków   24

13 września   26

13 października   27

Nieustający cud Fatimy   31

Fatima 2000 – Ja będę z tobą   34

Ołtarz świata   35

Fotografie   37


www.opoka.org.pl

„Zostałem dopuszczony do najtajniejszych miejsc w Fatimie” – mówi Adam Bujak, papieski fotografik, autor najnowszego albumu wydawnictwa Biały Kruk, poświęconego objawieniom fatimskim i pielgrzymce, jaką Jan Paweł II odbył w maju do portugalskiego sanktuarium. „Kiedy dostałem do sfotografowania koronę Matki Bożej Fatimskiej, z umieszczoną w niej kulą zamachowca Ali Agcy, ręce i nogi zaczęły mi drżeć. Przecież ten pocisk miał zabić Papieża” – mówi Bujak. Korona po raz pierwszy została udostępniona w ten sposób do sfotografowania. (…) „Fatima 2000 z Janem Pawłem II” rozpoczyna się od zdjęć, które wykonano w Fatimie podczas objawień w 1917 roku, by udowodnić, że ukazywanie się Matki Bożej jest zabobonem. Album zawiera wstęp Nelsona Pereiry, portugalskiego dziennikarza, znawcy problematyki fatimskiej. Album jest trzecim w serii Białego Kruka, poświęconej wydarzeniom Roku Jubileuszowego. Poprzedni, „Znak Przymierza”, okazał się bestsellerem. Sprzedano blisko 30 tys. jego egzemplarzy.

(WAK), „Dziennik Polski”

Najnowszy album krakowskiego fotografika Adama Bujaka zamyka na okładce zdjęcie korony figury Matki Bożej Fatimskiej z umieszczoną w środku kulą, wystrzeloną przez Ali Agcę 13 maja 1981 roku. Bo też album dokumentuje majową pielgrzymkę Jana Pawła II do Fatimy, a także historię tego portugalskiego sanktuarium upamiętniającego objawienia Matki Bożej w 1917 roku. (…)

Światowej sławy fotografik pokazuje w swym najnowszym albumie krajobraz Portugalii, jaki otacza fatimska wioskę, wnętrza ubogich wiejskich domów, w których mieszkali owi pastuszkowie – łóżko, na którym dwa lata po objawieniach zmarł Franciszek, pokoje w których mieszkały Hiacynta i Łucja, kaplicę, postawioną w miejscu, gdzie 19 sierpnia 1917 r. Matka Boża ukazała się im po raz czwarty. Ale dominuje naturalnie dokumentacja ostatniej wizyty Jana Pawła II w Fatimie.

Opinie o produkcie (0)

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl