Półtora wieku temu Lourdes było tylko zapomnianą mieściną we francuskich Pirenejach. Dziś jest jednym z najbardziej czytelnych "znaków rozpoznawczych" współczesnego chrześcijaństwa. Właśnie tu, pośród gór, w 1858 r. Najświętsza Maria Panna wybrała ubogą dziewczynę Bernadettę Soubirous, aby to ona przekazała światu orędzie o potrzebie pokuty i modlitwy za grzechy. Rozmawiając z nią w grocie Massabielle przedstawiła się jako "Niepokalane Poczęcie" i zachęciła do zbudowania Sanktuarium.

Czy można znaleźć lepszego przewodnika po niezwykłych miejscach związanych z tymi objawieniami niż Ojciec Święty Jan Paweł II?
Jego pielgrzymka do Lourdes w dniach 14 i 15 sierpnia 2004 r. została zarejestrowana, krok po kroku, przez wybitnego artystę, papieskiego fotografa, Adama Bujaka.

Album jest zapisem drogi sędziwego Papieża do Groty Massabielle, ukazuje chorego pielgrzyma w bieli u stóp Matki Bożej, jego spotkania z ludźmi - niepełnosprawnymi, chorymi, tak jak on naznaczonymi cierpieniem, a także najciekawsze obiekty Lourdes i okolic, piękno otaczającej przyrody. Dzieje objawień oraz historię sanktuarium przybliżają towarzyszące fotografiom teksty.

Pani nasza z Lourdes      3

Historia objawień      10

Jestem Niepokalane Poczęcie      18

Zwracam się z ufnością      27

Z wami dzielę życie naznaczone fizycznym cierpieniem      55

Ta grota stała się katedrą      59

Proście wraz ze mną Maryję Pannę      83

Życie jest darem świętym      135

Chrześcijaństwo jest źródłem życia      141

Chrystus skała      145

rynek-ksiazki.pl

Lourdes jest jednym z najważniejszych miejsc współczesnego chrześcijaństwa. Tu w grocie w 1858 roku objawiła się Matka Boska. Nad grotą zbudowano wielkie sanktuarium‚ do którego co roku przybywają setki tysięcy pielgrzymów z całego świata. Woda z Lourdes słynie z uzdrawiających mocy‚ odnotowano przypadki 61 cudownych uzdrowień. Bazylika Niepokalanego Poczęcia jest pięknie położona na skale‚ patrząc w dół widać rzędy platanów i modlących się wokół groty pielgrzymów. W porównaniu z Fatimą miejsce jest dużo bardziej malownicze‚ a i dojazd do Lourdes – wzdłuż pasma Pirenejów‚ robi wrażenie.

Wszystko to można zobaczyć na zdjęciach Adama Bujaka‚ który ze swoim aparatem towarzyszył papieżowi. 

Opinie o produkcie (0)

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl