W tym niezwykłym albumie Ojciec Święty Benedykt XVI krok po kroku kreśli jasnym, głębokim i tchnącym świeżością językiem drogi życia Apostołów, w tym ich przemiany duchowe. Słowa papieskie, poświęcone najbliższym towarzyszom Chrystusa, uzupełniono elementami artystycznymi, reprodukcjami obrazów, które powstały w pracowniach największych mistrzów; te dzieła to kamienie milowe w historii sztuki. Na kolejnych kartach albumu spotykamy m.in. obrazy Tintoretta, Tycjana, Caravaggia, Giotta, Memlinga, Rafaela, Perugina, Leonarda, El Greca. Ich sztuka wprost zapiera dech w piersiach. W połączeniu ze słowem papieskim tworzy przekaz o szczególnej mocy i wadze.

Niniejszy tom rozpoczyna watykańską serię nauczania Benedykta XVI, poświęconego dawnym, a nieprzemijającym postaciom Kościoła. Każdy z tomów serii jest syntezą treści nauczania oraz wybitnej ikonografii.

Apostołowie swoją wiarą i działaniem zbudowali Kościół, społeczność ludzi zdążających ku Niebu. Twórcze poszukiwania artystów także są widomym znakiem tej drogi.

Wstęp
Apostołowie - świadkowie i posłańcy Chrystusa
Dar komunii
Posługa komunii
Komunia w czasie - Tradycja
Tradycja apostolska
Sukcesja apostolska
Piotr - Rybak
Piotr - Apostoł
Piotr - skała, na której Chrystus zbudował Kościół
Andrzej - Protóklitos
Jakub Starszy
Jakub Młodszy
Jan, syn Zebedeusza
Jan - teolog
Jan - prorok z Patmos
Mateusz
Filip
Tomasz
Bartłomiej
Szymon Kananejczyk i Juda Tadeusz
Judasz Iskariota i Maciej

Indeks audiencji
Indeks ilustracji

(G), „Dziennik Polski”

Wydawnictwo Biały Kruk zaprezentowało wczoraj dwa pierwsze tomy nowej, bogato ilustrowanej reprodukcjami arcydzieł malarstwa serii watykańskiej autorstwa Benedykta XVI: „Apostołowie” oraz „Paweł i pierwsi świadkowie Chrystusa”. Wydawcą serii jest Libreria Editrice Vaticana. Biały Kruk ma licencję na wydanie tej serii w Polsce. Metropolita krakowski, kard. Stanisław Dziwisz był jednym z pierwszych czytelników książki. Podczas spotkania z przedstawicielami wydawnictwa podkreślił, że publikacja jest szczególnie aktualna w roku poświęconym św. Pawłowi, jednemu z głównych filarów Kościoła. Prezes Białego Kruka Leszek Sosnowski poinformował wczoraj, że w przygotowaniu jest kolejny tom – o Ojcach Kościoła.

Kard. Stanisław Dziwisz podczas prezentacji książki w Pałacu Arcybiskupim w Krakowie

Bardzo dziękuję za tę publikację, jest ona bardzo aktualna, zwłaszcza w tym roku, poświęconym św. Pawłowi, który jest jednym z głównych filarów Kościoła. (…) Poza tym to bardzo ładna książka: wspaniałe teksty Ojca Świętego, a z drugiej strony piękne ilustracje. (…) Oglądając tę publikację, dostrzega się ciągłość nauczania, od Apostołów do czasów współczesnych, a także ciągłość między pontyfikatami Jana Pawła II i obecnego Papieża. Zresztą Ojciec Święty wielokrotnie powołuje się na nauczanie i wspomina swojego niezapomnianego i umiłowanego poprzednika.

Joanna Szczerbińska, „Niedziela”

Libreria Editrice Vaticana rozpoczęła wydawanie serii albumów prezentujących nauczanie Benedykta XVI, którym towarzyszą nawiązujące do tekstów katechez reprodukcje najwspanialszych dzieł sztuki, m.in. obrazów Vasariego, Tintoretta, Tycjana, Fra Angelico, Caravaggia, Signorellego, Rafaela, Giotta, Memlinga, Rembrandta i wielu, wielu innych. Polskim wydawcą tej serii jest Biały Kruk, którego nakładem ukazały się właśnie 2 pozycje: „Apostołowie” i „Paweł i pierwsi świadkowie Chrystusa” (w przygotowaniu jest tom 3: „Ojcowie Kościoła”). „Apostołowie” obejmują cykl 22 katechez wygłoszonych między 15 marca a 18 października 2006 r. (…) Jakże potrzeba było takiego usystematyzowanego i bardzo przejrzystego przypomnienia wiedzy o uczniach i pierwszych świadkach Chrystusa, wiedzy, która pójdzie w świat!

Opinie o produkcie (0)

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl