Życie malowane światłem – 55 lat pracy twórczej mistrza Adama Bujaka! Spotkanie: Gliński, Wildstein, Sosnowski, Szewczak i Bujak!

Nasi autorzy

Życie malowane światłem – 55 lat pracy twórczej mistrza Adama Bujaka! Spotkanie: Gliński, Wildstein, Sosnowski, Szewczak i Bujak!

Adam Bujak - Życie malowane światłem Adam Bujak - Życie malowane światłem

W Warszawie trwa właśnie spotkanie z udziałem wicepremiera Piotra Glińskiego, Bronisława Wildsteina, Janusza Szewczaka, Leszka Sosnowskiego oraz oczywiście Adama Bujaka poświęcone jubileuszowi 55-lecia pracy twórczej Adama Bujaka oraz jego albumowi „Życie malowane światłem”.

Zapraszamy do oglądania:

Pierwsze zachowane zdjęcie Adama Bujaka pochodzi z 1964 r. i przedstawia… Karola Wojtyłę. Jakiż to piękny symbol tego, co miało się stać w kolejnych dekadach, kiedy Adam Bujak był tak blisko św. Jana Pawła II i artystyczną fotografią dokumentował ten wyjątkowy pontyfikat.

Polski papież bez wątpienia był najważniejszym bohaterem zdjęć mistrza Adama, co on sam zresztą często podkreśla. W swym arcybogatym życiorysie artystycznym Adam Bujak fotografował jednak również całkiem inne tematy. Zasłynął misteriami, które stanowiły punkt zwrotny w jego karierze. Stał się mistrzem o światowej sławie, a o jego zdjęcia starały się galerie od Nowego Jorku po Tokio. Jego album o Rusi z końca lat 80. XX w. przedstawił świat, którego już nikt nie znał: świat głęboko religijny, zagrożony, surowy. Zamieszkał razem z kamedułami, podporządkował się ich srogim regułom, aby ludzkość mogła na własne oczy zobaczyć, czym jest życie podporządkowane do ostateczności regule módl się i pracuj.
To i więcej można zobaczyć w monumentalnym albumie Adama Bujaka pt. „Życie malowane światłem”. Trudno było ująć tę wielką biografię Adama Bujaka w jednej książce, lecz 55-lecie jego pracy twórczej było ku temu idealną okazją. Powstał przekrojowy i retrospektywny album, który składa się z 20 tematów-rozdziałów, ale mimo to trudno było zaprezentować w jednej, choć niemałej, księdze wszystkie wątki obecne w twórczości Autora.

Adam Bujak – Życie malowane światłem

Adam Bujak – Życie malowane światłem

Adam Bujak

Wierny swym przekonaniom tak artystycznym, jak i światopoglądowym, jest Adam Bujak twórcą wybitnym i zasłużonym. Wierny Bogu i Ojczyźnie. Nie wdaje się w formalne eksperymenty, dziś niemal obowiązkowe w sztuce, nie szuka efekciarskich ujęć, ale dogłębnie penetruje ważne tematy, głównie w książkach, które dzięki jego talentowi zmuszają czytelnika do głębokich refleksji.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.