Związek Nauczycieli Polskich się poddał. Broniarz ogłasza, że zawiesza strajk.

Nasi autorzy

Związek Nauczycieli Polskich się poddał. Broniarz ogłasza, że zawiesza strajk.

Sławomir Broniarz. Fot.: Artur Andrzej / CC-BY-SA-2.0 Sławomir Broniarz. Fot.: Artur Andrzej / CC-BY-SA-2.0

Od soboty, 27 kwietnia od godz. 6 rano Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesza ogólnopolski strajk, zawiesza ale go nie kończy – poinformował przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz.

– Od dzisiaj wchodzimy w nowy etap, który będzie o wiele trudniejszy, ale będzie to etap, który pokaże nowe oblicze naszego protestu. Jesteśmy bowiem w połowie drogi, ale jednoznacznie mogę oświadczyć, że dzisiaj, ani jutro, ani w kolejnych dniach nie podpiszemy porozumienia, które rząd zawarł z Solidarnością – dodał Broniarz.

– Dzisiaj zawieszamy strajk, ale protest trwa aż do skutku. Nie zrezygnujemy z postulatów. Jesteśmy gotowi do strajku wrześniowego – mówił Broniarz.

Wygląda na to, że kapitulacja ZNP jest spowodowana tym, że rząd sprawnie prowadził całą sprawę strajku i nie udało się doprowadzić do szantażowania blokowaniem matur. Broniarz odniósł się do tzw. ustawy maturalnej. – Ta ustawa ma pokazać, że rząd ma jakikolwiek pomysł. (…) Ona nie powinna się w ogóle pojawić. To ewidentne łamanie przepisów prawa oświatowego. To katastrofa edukacyjna – skarżył się podczas konferencji prasowej. Przyznał jednak, że procedowanie tej ustawy miało wpływ na decyzję ZNP.

Dlaczego przestałem być lewakiem

Dlaczego przestałem być lewakiem

Manfred Kleine‐Hartlage

Napisana żywym językiem, niepozbawiona ironii książka niemieckiego autora Manfreda Kleine-Hartlage to barwny opis jego drogi od zagorzałego socjalisty, działacza SPD, do wyznawcy wartości konserwatywnych i chrześcijańskich. Od groteski do normalności. Od oszustwa do prawdy.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.