Znana aktorka o kulturze unieważniania: To najgłupsza rzecz, jaką kiedykolwiek widziałam
fot. Pixabay Amerykańska aktorka Sharon Stone mocno skrytykowała kulturę unieważniania jako „najgłupszą rzecz, jaką kiedykolwiek widziała”, argumentując, że nie powinno się potępiać ludzi za to, że mają różne przekonania i doświadczenia. Okazją do wyrażenia przez nią swojego zdania był występ w radiowym show „Just Jenny”, gdzie gospodyni programu, Jenny Hutt, zapytała zaproszoną gwiazdę o ludzi, którzy „boją się prowadzić prawdziwe rozmowy”. Odpowiedź Stone brzmiała następująco: „Myślę, że kultura unieważniania to najgłupsza rzecz, jaka wydarzyła się na moich oczach. Sądzę, że kiedy ludzie mówią to, co czują i myślą, i obraża to kogoś, stanowi to dla każdego wspaniałą okazję do nauki i wzrastania, i wzajemnego zrozumienia”.
Aktorka zwróciła również uwagę na to, że ludzie pochodzą z różnych pozycji w życiu i niosą ze sobą różne doświadczenia i przekonania: „Wszyscy pochodzimy z różnych epok, różnych kultur, różnych środowisk, różnych rzeczy i mamy różne doświadczenia, różne traumy, różne wychowanie, różnych rodziców, różne ukształtowanie religijne, różne wszystko. Dajmy ludziom okazję do przedyskutowania, zanim wymażemy ich całkowicie z powodu jakiegoś stwierdzenia czy komentarza, czy nieporozumienia”. Następnie zachęciła słuchających, „aby nie byli tak małostkowi”. „Ludzie dokonali o wiele więcej niż jedno zdanie”, dodała. „Dorośnijcie. Wykształćcie trochę empatii”.
Ta wypowiedź gwiazdy Hollywood nastąpiła po tym, jak Disney+ i Lucasfilm zakończyły współpracę z aktorką Giną Carano, grającą Carę Dune w serialu „The Mandalorian”. Carano stwierdziła, że lewicująca firma „rzuciła się” na nią z powodu jej konserwatywnych poglądów, podczas gdy Disney ze swojej strony poinformował, że nie miało to nic wspólnego z politycznymi zapatrywaniami aktorki. Po zakończeniu współpracy z Disneyem Carano podpisała umowę z nową i dobrze się zapowiadającą platformą rozrywkową The Daily Wire. „Nie unieważnią nas, jeśli im na to nie pozwolimy”, powiedziała wówczas.
Źródło: faithwire/Tré Goins-Philips, AM
Dokąd zmierza nasza cywilizacja? Nadziei dla nas i przyszłych pokoleń poszukuje w swojej książce prof. Grzegorz Kucharczyk:
Katedra i uniwersytet. O kryzysie i nadziei chrześcijańskiej cywilizacji
Kto nie wierzy w Boga, uwierzy we wszystko – ta myśl nigdy nie była bardziej prawdziwa niż w XXI wieku. Ileż to osób po odrzuceniu Boga gotowych jest zaakceptować każdy zabobon, najbardziej złudną utopię, z gruntu niewiarygodną manipulację myślową.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.