Złoty Kot i Biały Kruk odwiedzili krakowskie zoo! Wspaniała impreza dla dzieci!

Nasi autorzy

Złoty Kot i Biały Kruk odwiedzili krakowskie zoo! Wspaniała impreza dla dzieci!

Ilustratorka Ilustratorka "Opowieści Złotego Kota" Aleksandra Przybylska pokazuje dzieciom Złotego Kota i podpowiada, jak najlepiej rysować. Fot. Michał Klag/Biały Kruk

Pod okrąglakiem, tuż nieopodal trzech dorodnych, wielkich żyraf, przy stoisku z książkami wydawnictwa Biały Kruk czekały na najmłodszych autorki bajek dla dzieci pt.

” Opowieści Złotego Kota” dr Justyna Chłap-Nowakowa, ilustratorka Aleksandra Przybylska a także sam Złoty Kot!

Imprezę dla dzieci rozpoczął Złoty Kot, który jednak trochę przypominał tygrysa, wszakże w ostatnią niedzielę lipca według kalendarza ekologicznego swoje święto obchodzi właśnie… tygrys.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się wśród najmłodszych konkurs na najpiękniejszy rysunek Złotego Kota, który prowadziły autorki, czyli Justyna Chłap-Nowakowa oraz Aleksandra Przybylska. Utalentowane artystki zdradzały dzieciom tajniki sztuki rysunku i poezji, rozdawały także autografy. Potem na dzieci czekała specjalnie dla nich zorganizowana wycieczka po zoo, podczas której na żywo mogły poznać owe zwierzęta, które są bohaterami „Opowieści Złotego Kota”: dzieci spotkały się słoniami, żyrafami i nawet lwami!

Podczas całej imprezy nie zabrakło także efektów specjalnych, a były nimi: wpierw upał jak na Saharze, potem deszcz monsunowy jak w Tajlandii, a w końcu rześkie powietrze jak nad polskim, górskim jeziorem o piątej rano.    

Opowieści Złotego Kota

Opowieści Złotego Kota

Justyna Chłap-Nowakowa, Aleksandra Przybylska

„Opowieści Złotego Kota” autorstwa Justyny Chłap-Nowakowej to zbiór wierszy dla dzieci. Ta subtelna poezja zabierze najmłodszych w krainę mówiących zwierząt i fantastycznego snu, gdzie Złoty Kot przemienia się w królewskiego lwa, dobrotliwy słoń kłóci się z dumną żyrafą, a zbuntowany smok już nie chce pić soku marchewkowego!
Są to ciekawe i zabawne wierszyki napisane piękną polszczyzną, które wywołują uśmiech na twarzach milusińskich.

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.