Zdewastowano klinikę pro-life wspierającą kobiety w ciąży

Nasi autorzy

Zdewastowano klinikę pro-life wspierającą kobiety w ciąży

Wandale zaatakowali pod koniec sierpnia ośrodek pro-life w Austin w stanie Teksas. Nieznani przeciwnicy Austin LifeCare napisali sprayem z boku i z przodu świeżo pomalowanego nowego budynku słowa „Liars” (Kłamcy) i „Fake Clinic” (Fałszywa klinika).

Andy Schoonover, dyrektor Austin LifeCare, stwierdził, że to graffiti nie było szokiem. „Nie jesteśmy zaskoczeni” – powiedział. „W końcu zaledwie kilka miesięcy temu rozbito nam okno kamieniem. Jesteśmy w [lewicującym] Austin. Walczymy o kobiety i ich dzieci. To naturalne w tej sytuacji”.

Idea, że ​​kliniki położnicze pro-life są „fałszywymi klinikami”, jest często wykorzystywana przez działaczy proaborcyjnych jako pretekst do protestowania przeciwko placówkom medycznym ratującym życie dzieci. W 2017 r. przeciwnicy opieki pro-life wtargnęli do Atlanta Women’s Care Clinic, aby krzyczeć do pacjentek, że wprowadza się je w błąd.

Shoonover powiedział, że podczas gdy wandalizm w ośrodku w Austin jest „niedogodnością”, jego zespół wie, że ludzie, którzy to zrobili, „najprawdopodobniej cierpią; albo dokonali aborcji, albo ją ułatwili i potrzebują uzdrawiającej mocy Ewangelii ”. „Nie czuję potrzeby, żeby bronić nas samych, ale żeby rozjaśnić propagandę, którą ci ludzie starają się szerzyć” – kontynuował. „Ci ludzie myślą, że staramy się zwabić kobiety do naszej kliniki, przekonując, że zapewniamy aborcję, a następnie próbujemy je zmusić do urodzenia dzieci. To całkowicie mija się z prawdą”.

Schoonover oświadczył, że ​​pracownicy Austin LifeCare informują każdą pacjentkę, kiedy umówi się na spotkanie, że klinika nie wykonuje aborcji ani nie kieruje na ten zabieg. „Dokładamy wszelkich starań, aby nie wprowadzać naszych klientów w błąd. Jeśli chodzi o „fałszywą klinikę”, zapraszam wszystkich, żeby przyjść do nas, spotkać naszą pielęgniarkę dyplomowaną w zakresie zaawansowanej praktyki pielęgniarskiej oraz techników medycznych licencjonowanych przez RDMS, aby przekonać się samemu, czy jesteśmy fałszywą kliniką”.

„The Christian Post” poinformował, że nowy budynek był wykorzystywany jako klinika aborcyjna przez Whole Women's Health, „drugiego pod względem wielkości dostawcę usług aborcyjnych w Austin”. Austin LifeCare przejęła dzierżawę budynku w lecie tego roku i przekształciła go w ośrodek pomagający dzieciom i mamom.

Według strony internetowej Austin LifeCare została założona w 1984 roku, aby zaspokoić różnorodne potrzeby kobiet i rodzin zmagających się z nieplanowaną ciążą. Od tego czasu opracowała program edukacji seksualnej dla szkół w całym rejonie Austin oraz program poradnictwa poaborcyjnego.

Źródło: Life Site News

Śladami Zbawiciela

Śladami Zbawiciela

 

Nie wszyscy mogą wybrać się osobiście do Ziemi Świętej i Wiecznego Miasta, by stąpać tam śladami Jezusa i Jego następcy – św. Piotra. Ten album pozwala dotrzeć tam każdemu, by mógł poznać je bliżej i doznać głębokich duchowych przeżyć. Wędrując po kartach książki pielgrzymujemy częściowo wspólnie z trzema papieżami – św. Janem Pawłem II, Benedyktem XVI i Franciszkiem.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.