Niemcy: Zamiast tradycyjnych grafik na światłach pokazane będą pary homoseksualne.

Nasi autorzy

Niemcy: Zamiast tradycyjnych grafik na światłach pokazane będą pary homoseksualne.

Fot. Armando Babani  EPA Fot. Armando Babani EPA

Na sygnalizacji świetlnej we Frankfurcie wyświetlane są obecnie obrazki przedstawiające pary homoseksualne. Akcja ma związek z paradą osób LGBT, która  przejdzie w ramach „Christopher Street Day”. Podobne zmiany zachodziły w przeszłości m.in. w Hamburgu, Kolonii i Monachium.

20 lipca w sobotę ulicami Frankfurtu w Niemczech przejdzie tzw. Parada Równości. Marsz organizowany jest z okazji „Christopher Street Day”.

Środowiska LGBT co rok obchodzą „święto” na pamiątkę zamieszek na tle dyskryminacji mniejszości seksualnych, które rozegrały się w Nowym Jorku w 1969 roku.

Na czas marszu, sygnalizacja świetlna w mieście zmienia wyświetlane grafiki. Tradycyjne zmienią te przedstawiające pary homoseksualne.

Utopia europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy

Utopia europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy

Krzysztof Szczerski

Najnowsza książka Krzysztofa Szczerskiego, politologa i polityka, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, a obecnie szefa gabinetu prezydenta.Wychodząc z pierwotnych koncepcji wspólnoty europejskiej, nawiązując do myśli tzw. Ojców Założycieli, autor przestrzega - zgodnie z tym, co mówił w polskim Sejmie św.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.