Zabierz „WPIS” na wakacje! W najnowszym numerze aż 92 strony fascynującej lektury.

Nasi autorzy

Zabierz „WPIS” na wakacje! W najnowszym numerze aż 92 strony fascynującej lektury.

Prezentujemy najnowszy, podwójny numer wakacyjny „Wpisu” – aż 92 strony fascynującej lektury! Najaktualniejsze i różnorodne tematy: konwencja programowa PiS-u i wnioski z niej wynikające, rozmowy z ekspertami i badaczami m.in. o polityce historycznej, tradycjach pielgrzymich, znaczeniu pszczół dla naszego życia, reportaże, artykuły przybliżające ważne fragmenty dziejów naszego kraju oraz jego piękne zakątki – i wiele innych!

W tym numerze:

Zła – ile się tylko da! – Leszek Sosnowski analizuje postępowanie przedstawicieli dzierżącej jeszcze władzę partii w ostatnim czasie i rozważa kwestię moralności w polityce w kontekście zbliżających się wyborów parlamentarnych.

Od Zawiszy Czarnego do Anny Walentynowicz – prof. Andrzej Nowak w rozmowie opowiada o polskiej polityce historycznej i wskazuje, jakimi środkami i metodami najskuteczniej tworzyć można pozytywny i pełen dumy wizerunek Polski.

Nieudany skok banksterów na Grecję – rozmowa Leszka Sosnowskiego z Januszem Szewczakiem, głównym ekonomistą SKOK o rzeczywistej sytuacji finansowej Grecji, analogicznych zagrożeniach dla Polski oraz wpływie euro na gospodarki mniej majętnych państw.

Walka światów: Beata przeciwko Ewie – prof. Witold Modzelewski rozważa symboliczne i rzeczywiste starcie szefowych najważniejszych polskich partii oraz reprezentowanych przez nie sił politycznych.

Za rok Polska znajdzie się w centrum uwagi świata – prof. Krzysztof Szczerski o najważniejszych celach polskiej polityki zagranicznej po jesiennych wyborach – w skali nie tylko europejskiej, ale i światowej, prestiżowych wydarzeniach, które w przyszłym roku będą miały miejsce w Polsce i ich znaczeniu dla budowania międzynarodowego znaczenia naszego kraju.

Pilecki nie umarł – Paweł Stachnik przybliża niezwykły projekt: fabularyzowany film dokumentalny o rotmistrzu Witoldzie Pileckim, którego realizację, wobec braku wsparcia ze strony państwa, umożliwiły hojność i zainteresowanie ojczystą historią użytkowników internetowych mediów społecznościowych.

Jan Paweł II był skałą promieniującą poczuciem bezpieczeństwa – ks. bp Wiesław Mering przypomina, że w czasach zamętu i dylematów wciąż mamy niezawodnego przewodnika oraz że musimy nie ustawać w wysiłkach zachowania i ocalania Jego Dziedzictwa.

W drodze do świętych miejsc Rzeczypospolitej, czyli dzieje polskiego pielgrzymowania – w rozmowie z Pawłem Stachnikiem dr hab. Izabela Sołjan, kierownik Zespołu Geografii Religii w Instytucie Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego, omawia fenomen pielgrzymowania, zwyczaje pątnicze oraz najważniejsze miejsca kultu w naszej Ojczyźnie – od jej początków aż po dzień dzisiejszy.

Lekarz nie jest od tego, aby zabijać dzieci – w rok po słynnej sprawie prof. Bogdana Chazana Ewa Rejman rozmawia z nim o bezceremonialnych, a często i kłamliwych atakach na jego osobę, faktycznym przebiegu wydarzeń oraz etosie i prawach lekarzy ginekologów.

Chciwość i pazerność kontra przyroda Mazur – dr Jerzy Kruszelnicki przybliża zagrożenia, przed którymi należy chronić – w ramach postulowanego Mazurskiego Parku Narodowego – unikatową i różnorodną przyrodę Mazur.

Niemiecki nacjonalizm przestaje się kryć – ostrzega Adam Sosnowski, opisując, zarówno w aspekcie historycznym jak i współczesnym, specyficzną mentalność naszych sąsiadów zza zachodniej granicy.

Bez pszczół człowiek zginie – o wielkiej, a często nieznanej i niedocenianej roli pracowitych owadów, rodzajach i właściwościach miodu i innych pszczelich produktów oraz zagrożeniach dla pszczół opowiada entomolog prof. Kazimierz Wiech.

Legalizacja homoseksualizmu to wszczepianie komórek rakowych – artykuł Czesława Ryszki o narastających żądaniach środowisk homoseksualnych, ich skuteczności na świecie i próbach forsowania przywilejów dla siebie w Polsce, a także przesłaniu na ten temat św. Jana Pawła II.

Bezdomność – wyrok ostateczny? – reportaż Izy Kozłowskiej, która przyjrzała się z bliska sytuacji stołecznych bezdomnych oraz pracy Fundacji Kapucyńskiej zajmującej się niesieniem im wszechstronnej pomocy.

Zaolzie – mit winy – dr Marek P. Deszczyński przybliża okoliczności oraz sytuację zewnętrzną i wewnętrzną, która doprowadziła do zajęcia w 1938 przez wojska polskie spornego obszaru, ukazując tę akcję we właściwej – a mało znanej, bo często celowo zniekształcanej – perspektywie.

Stereotyp ciemnego średniowiecza – druga część fascynującej opowieści mediewisty prof. Krzysztofa Ożoga o czasach niesłusznie zwanych „ciemnymi” lub „zacofanymi”. To właśnie w średniowieczu powstały uniwersytety i zaczęła rozkwitać nauka, Europa po raz pierwszy się zjednoczyła, podstawy zyskało społeczeństwo obywatelskie, a przede wszystkim – narodziły się polskie państwo i naród.

Świato–podgląd – nieznane w polskich mediach wieści ze świata: w Hiszpanii Trybunał Konstytucyjny uznał wyższość ludzkiego sumienia nad prawem, w Boliwii prezydent Evo Morales wręczył papieżowi Franciszkowi bluźnierczy prezent, w USA urzędnicy bronią swej wolności sumienia przed terrorem prohomoseksualnego prawodawstwa, zaś w Norwegii wybierać płeć będą sobie… siedmiolatki.

Benedykt XVI doktorem honoris causa dwóch krakowskich uczelni – przedstawiamy przemówienie metropolity krakowskiego oraz wykład doktorski papieża seniora z tej radosnej i wzruszającej okazji.

Pedofile już zacierają ręce – rozmowa Magdaleny Czarnik z dr. Anthonym McCarthy, działaczem antygenderowym, który przybliża trudną sytuację obrońców normalności i coraz większą presję środowisk LGBT w Wielkiej Brytanii.

oraz oczywiście prezentujemy książki Białego Kruka (w tym nowość – przygotowaną na sierpniowy jubileusz publikację „Solidarność. Kronika lat walki 1980-2015”) i proponujemy naszym Czytelnikom atrakcyjne oferty i promocje!

O naszym miesięczniku "Wiara, Patriotyzm i Sztuka" więcej można się dowiedzieć tutaj.

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.