Za rządów Bidena gender w amerykańskiej armii ma się dobrze. Powstają specjalne komórki wspierające "żołnierzy LGBTQ"

Nasi autorzy

Za rządów Bidena gender w amerykańskiej armii ma się dobrze. Powstają specjalne komórki wspierające "żołnierzy LGBTQ"

Czy osoby z zaburzeniami tożsamości płciowej są w stanie sprostać trudnej służbie w armii? Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Pexels Czy osoby z zaburzeniami tożsamości płciowej są w stanie sprostać trudnej służbie w armii? Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Pexels Siły Powietrzne USA powołały w swojej strukturze dwie nowe jednostki, których zadaniem będzie wypracowanie „sprawiedliwej polityki wobec mniejszościowych grup odbywających służbę w US Air Forces” – chodzi nie tylko o żołnierzy reprezentujących mniejszości narodowe, ale także tych, którzy identyfikują się jako... osoby LGBTQ.

Zadaniem LIT – jednostki zajmującej się „żołnierzami LGBTQ”, będzie „rozwiązywanie problemów, które dysproporcjonalnie utrudniają [im] odniesienie sukcesu w US Air Forces”. Jednostka ta powstała w 10 lat po tym, kiedy za prezydentury Baracka Obamy Pentagon odstąpił od zasady, która zabraniała osobom z zaburzeniami tożsamości płciowej podejmowania służby w armii. Zasada ta obowiązywała w latach 1993-2011. Za prezydentury Donalda Trumpa obowiązywał zakaz przyjmowania osób z zaburzeniami tożsamości płciowej do służby w armii, który został anulowany w 2021 r. przez administrację Joe Bidena. Nowe instrukcje dla armii amerykańskiej dotyczące wsparcia medycznego dla transpłciowych żołnierzy, nakazujące także traktowanie ich zgodnie z deklarowaną przez nich tożsamością płciową, będą obowiązywać od 1 maja 2021 r. Biorąc pod uwagę, iż owi „transpłciowi żołnierze” za krzywdzące uznawali np. obowiązujące w armii procedury mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa HIV, powstanie LIT i mające wejść w życie nowe zasady stwarzają poważne obawy co do otwarcia pola dla poważnych nadużyć.

 Źródło: Air Force Times/Rachel S. Cohen, MM

Dokąd zmierza nasza cywilizacja? Odpowiedzi na to pytanie i nadziei na przyszłość poszukuje w swojej książce prof. Grzegorz Kucharczyk:

Katedra i uniwersytet. O kryzysie i nadziei chrześcijańskiej cywilizacji

Katedra i uniwersytet. O kryzysie i nadziei chrześcijańskiej cywilizacji

Grzegorz Kucharczyk

Kto nie wierzy w Boga, uwierzy we wszystko – ta myśl nigdy nie była bardziej prawdziwa niż w XXI wieku. Ileż to osób po odrzuceniu Boga gotowych jest zaakceptować każdy zabobon, najbardziej złudną utopię, z gruntu niewiarygodną manipulację myślową.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.