Wzywają do ... palenia żywcem katolickich księży! Czy hiszpańscy neomarksiści pozostaną bezkarni?!
Nienawiść do katolików to niestety coraz częstsze zjawisko. Na zdjęciu krzyż zniszczony przez dżihadystów. fot. Adam Bujak z albumu "Tragedia Aleppo" Tego samego dnia, kiedy papież Franciszek zatwierdził beatyfikację czcigodnego Sługi Bożego ojca Juana Elia Mediny i jego 126 towarzyszy męczenników za wiarę, zamordowanych w Hiszpanii podczas wojny domowej (1936-1939), na hiszpańskim Twitterze pojawił się hasztag #FuegoAlClero wzywający... do palenia żywcem kapłanów katolickich! Według zasad obowiązujących użytkowników Twittera ów hasztag promuje mowę nienawiści ze względu na przynależność religijną, a zatem rozpowszechnianie go stanowi podstawę do wszczęcia postępowania karnego. W tweetach, w których używano tego hasztagu, pojawiały się sylwetki księży z głowami w płomieniach, nie brakowało także kierowanych w stronę kapłanów wyzwisk od „pedofili” i „złodziei”. Hiszpańscy użytkownicy Twittera wyrazili oburzenie, iż do tej pory nie usunięto hasztagu promującego mowę nienawiści.
Znany hiszpański dziennikarz Txomin Pérez Rodríguez napisał: „Myślałem że @TwitterEspana zastosuje surowe środki przeciwko autorom postów nawołujących do nienawiści. Tymczasem widzę, że hasztag #FuegoAlClero jest nadal ‘trendy’. Wygląda na to, że nic nie zrobiono, aby usunąć posty wzywające do mordowania kapłanów. A może @TwitterEspana interweniuje tylko w tych sprawach, którymi jest zainteresowany?”.
Wielu użytkowników Twittera zaczęło też używać hasztagu #YoApoyoAlClero („popieram kapłanów”) w odpowiedzi na mowę nienawiści. Na hiszpańskim Twitterze często pojawia się informacja, iż podczas wojny domowej w latach 1936-1939 płonęły kościoły, wielu też księży zostało brutalnie zamordowanych. Tak jak 33-letni ojciec Juan Elia Medina, który przed śmiercią przebaczył swoim oprawcom.
Źródło: CNA, MM
Będąc świadkami takich wydarzeń stawiamy sobie pytania o dalsze losy naszej cywilizacji. Jaka będzie jej przyszłość?
Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji
Czy cywilizacja zachodnia, do której wszak należymy, już upadła? A jeśli tak, to czy będzie w stanie się podnieść i pod jakimi warunkami? Pytania te nurtują wielu ludzi, także wybitnego intelektualistę i świetnego pisarza prof. Wojciecha Roszkowskiego. Autor rozważał je już w skrzącym się imponującą erudycją dziele „Roztrzaskane lustro”, które stało się bestsellerem ubiegłego roku.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.