Wymalować rodzinną miłość. Konkurs plastyczny dla najmłodszych w tym roku po raz trzeci

Nasi autorzy

Wymalować rodzinną miłość. Konkurs plastyczny dla najmłodszych w tym roku po raz trzeci

fot. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka z siedzibą w Krakowie. fot. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka z siedzibą w Krakowie. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka organizuje konkurs plastyczny dla najmłodszych dzieci pt. „Na początku była miłość – moja rodzina”. Prace można nadsyłać do 30 kwietnia 2021 roku.

W tym roku konkurs odbędzie się po raz trzeci i ma za zadanie skłonić do refleksji nad wartością rodziny poprzez pokazanie jej oczami najmłodszych. Wydarzenie podkreśli także znaczenie rodziny w kształtowaniu osobowości każdego człowieka.

Biorąc udział w naszym konkursie, dzieci mogą zaprezentować różnorodne techniki plastyczne. Pomagają one pobudzić rozwój wyobraźni i pomysłowości. Kształcą pamięć wzrokową i zręczność manualną. Prace konkursowe mogą mieć formę: płaskorzeźby z plasteliny, wyklejanki z kolorowych papierów, rysunku tuszem, malowania farbami plakatowymi, kredkami świecowymi czy pastelami. Wszystkie formy technik plastycznych są dozwolone – mówi Wojciech Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Konkurs adresowany jest do dzieci, ale mamy nadzieję, że zgłoszone prace będą wynikiem serdecznych, pełnych miłości rozmów w całym gronie rodzinnym. Tak zresztą było i w poprzednich edycjach. Wielu rodziców przyznawało, ze konkurs stał się dla nich pretekstem, aby porozmawiać z dzieckiem o tym, jak pięknym i radosnym wydarzeniem w życiu całej rodziny było jego poczęcie i narodziny – mówi Magdalena Guziak-Nowak, dyrektor projektów edukacyjnych Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. – Z wielu badań naukowych wiemy, że tym, co każdy z nas pragnie usłyszeć najbardziej, jest to, że przyszedł na świat z miłości. Że jego życie było upragnione i od samego początku postrzegane jako wielka wartość. Cieszę się, że nasza inicjatywa może być okazją, aby w atmosferze miłości powiedzieć dziecku, że na świecie nie ma i nigdy nie będzie drugiej takiej samej osoby jak ono – dodaje.

Konkurs kierowany jest do dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych. Prace należy przesłać pocztą do 30 kwietnia 2021 r. pod adres: Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka, ul. Krowoderska 24/1, 31–142 Kraków, z dopiskiem na kopercie: Konkurs „Na początku była miłość – moja rodzina”.

Jury konkursowe oceni oryginalność pomysłów i samodzielność wykonania prac. W każdej kategorii wiekowej wyłonieni zostaną laureaci I,II i III miejsca, możliwe będzie także przyznanie wyróżnień. Laureaci zostaną nagrodzeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi, takimi jak gry, książki, artykuły plastyczne, instrumenty muzyczne, albumy płytowe, bilety na koncerty TGD. Dyplomy i nagrody zostaną wysłane pocztą do 30 czerwca 2021 r.

fot. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka z siedzibą w Krakowie. fot. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka z siedzibą w Krakowie.

Rozstrzygnięcie konkursu i publikacja listy laureatów nastąpi na stronie internetowej organizatora www.pro-life.pl  1 czerwca 2021 r.

Konkurs jest objęty honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty i Ministra Edukacji i Nauki, natomiast patronat medialny pełnią: TVP ABC, „Staś”, „Wychowawca”, „Moje Pismo Tęcza”, „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek Dobra”, „Kreda”, „Bliżej Przedszkola” i „Dobre Nowiny”.

Partnerami i sponsorami nagród są: Ministerstwo Edukacji i Nauki, Wydawnictwo św. Wojciecha, Wydawnictwo św. Stanisława, Pogotowie Rozrywkowe i Polskie Stowarzyszenie Familiologiczne.

Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka z siedzibą w Krakowie. Stowarzyszenie powstało w 1999 roku. Jego misją jest edukacja w zakresie pro-life oraz szeroko rozumiana ochrona życia człowieka na każdym etapie jego rozwoju.

materiały prasowe PSOŻC, AD

***

Nadzieja dla naszej cywilizacji to także przyszłe pokolenia wychowane w duchu chrześcijańskich wartości. Właśnie o nadzieji wbrew kryzysowi pisze w swojej najnowszej książce prof. Grzegorz Kucharczyk:

Katedra i uniwersytet. O kryzysie i nadziei chrześcijańskiej cywilizacji

Katedra i uniwersytet. O kryzysie i nadziei chrześcijańskiej cywilizacji

Grzegorz Kucharczyk

Kto nie wierzy w Boga, uwierzy we wszystko – ta myśl nigdy nie była bardziej prawdziwa niż w XXI wieku. Ileż to osób po odrzuceniu Boga gotowych jest zaakceptować każdy zabobon, najbardziej złudną utopię, z gruntu niewiarygodną manipulację myślową.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.