Według niemieckiego sądu możliwość wyboru „tylko” dwóch płci to dyskryminacja.

Nasi autorzy

Według niemieckiego sądu możliwość wyboru „tylko” dwóch płci to dyskryminacja.

Wyższy Sąd Krajowy we Frankfurcie nad Menem zobowiązał niemieckie koleje Deutsche Bahn do zapewnienia, że ​podczas rezerwacji biletów online od stycznia 2023 r. będą się zwracać do klientów w sposób neutralny pod względem płci. Skargę wniosła osoba, która nie czuje się ani kobietą, ani mężczyzną.

Sąd orzekł, że od 1 stycznia 2023 r. spółka kolejowa będzie musiała powstrzymać się od „dyskryminowania niebinarnego powoda poprzez wymaganie od niego przy korzystaniu z jej ofert, aby musiał wybierać sposób zwracania się do niego jako ‘pan’ lub ‘pani’”.

Ponieważ system rezerwacji online jest skierowany nie tylko do osoby składającej skargę, koleje muszą go teraz zmienić, jak wyjaśniła rzeczniczka sądu. Ze względu na to, że wymaga to technicznego przestawienia, Deutsche Bahn wyznaczono termin realizacji do końca roku. Wyrok Wyższego Sądu Okręgowego nie podlega zaskarżeniu.

Zgodnie z postanowieniem indywidualna komunikacja z powodem musi zostać niezwłocznie zmieniona. Wyższy Sąd Krajowy przyznał również powodowi odszkodowanie w wysokości 1000 euro, uznając, że doznał on szkody niemajątkowej w wyniku naruszenia zakazu dyskryminacji. Doświadcza bowiem „przypisania męskości” ze strony oskarżonej jako ataku na własną osobę, co prowadzi do znacznego stresu psychicznego.

Konkretny przypadek dotyczył rezerwacji biletu Deutsche Bahn z Berlina do Brunszwiku przez internet. Zarówno przy rejestracji, jak i przy zakupie istniał wybór sposobu zwracania się do klienta jedynie jako „pan” lub „pani”. Bez tej decyzji zakup biletu nie był możliwy. Tzw. osoba niebinarna, do której zwrócono się per „pan”, złożyła następnie skargę o dyskryminację. Sąd Krajowy we Frankfurcie podtrzymał treść skargi w pierwszej instancji, ale odmówił odszkodowania.

Źródło: RND.de, AM

Dyktatura gender

Dyktatura gender

Adam Bujak, ks. Dariusz Oko, Benedykt XVI, ks. Waldemar Chrostowski, Krzysztof Feusette

Z obrony skrajnej mniejszości zrodził się atak na olbrzymią większość. Z tolerancji dla odmienności - gloryfikacja dewiacji i wszelkich zaburzeń. Z badań nad wpływem kultury na zachowania człowieka - koncepcja inżynierii biologicznej. Z nowoczesnego wychowania - seksualizacja dzieci i to już od przedszkola. Ze swobody światopoglądowej - obowiązkowa ateizacja. Kompletna swawola przedstawiana jest jako prawdziwa wolność. Tak oto na naszych oczach rodzi się dyktatura ideologii gender.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.