Watykan docenił polski film o św. Faustynie
Cenne świadectwa naukowców i ekspertów na temat życia siostry Faustyny Kowalskiej i jej orędzia Miłosierdzia Bożego zawarte w polskim dokumencie fabularyzowanym zostały docenione przez watykańskie media.
Polski dokument fabularyzowany „Miłość i miłosierdzie” o św. Faustynie Kowalskiej w reżyserii Michała Kondrata wchodzi do kin w 34 krajach. W Polsce będzie można oglądać go już 29 marca.
Pokaz filmu za Spiżową Bramą odbył się w przeddzień 60. rocznicy ważnego wydarzenia w historii głoszenia tego orędzia. 6 marca 1959 roku Stolica Apostolska zabroniła szerzenia kultu Miłosierdzia Bożego w formie przekazanej przez siostrę Faustynę, co oznaczało zakaz publikowania jej „Dzienniczka”. Zakaz ten cofnięto w 1978 roku. W związku z premierą filmu portal Watykanu przypomniał rolę św. Jana Pawła II w szerzeniu orędzia Miłosierdzia Bożego. Polski papież beatyfikował jego orędowniczkę w 1993 roku, a kanonizował w 2000 roku. Ustanowił również uroczystość Miłosierdzia Bożego. Polski dokument fabularyzowany „Miłość i miłosierdzie” o św. Faustynie Kowalskiej w reżyserii Michała Kondrata wchodzi do kin w 34 krajach. W Polsce będzie można oglądać go już 29 marca. W filmie Michała Kondrata świętą Faustynę gra Kamila Kamińska. W obsadzie są też Maciej Małysa, Janusz Chabior, Piotr Cyrwus i Jacek Borkowski.
Dla naszych czytelników tymczasem przygotowaliśmy dwie bezcenne propozycje dotyczące świętej Faustyny. Pierwsza z nich to audiobook – „Dzienniczek” św. Faustyny. Halina Łabonarska swym pięknym, dźwięcznym głosem prowadzi nas po kolejnych kartach „Dzienniczka”, a rytm jej narracji staje się przewodnikiem po tajemnicy Bożego Miłosierdzia.
Wilno – tzw. dacza, w której mieszkały siostry. Tu 13 września 1931 r. Pan Jezus objawił Siostrze Faustynie Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Tu też zaczęła ona pisać „Dzienniczek”. Pierwsza z prawej – to właśnie św. Siostra Faustyna. Druga, arcyciekawa propozycja to pełnometrażowy, profesjonalny film ilustrujący życie, kult i posłannictwo św. Faustyny od jej narodzin aż po najnowsze wydarzenia i konsekrację Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach przez św. Jana Pawła II. Duchowość wyrażona jest przez fragmenty „Dzienniczka”, wypowiedzi Ojca Świętego i wielu innych wybitnych postaci, poprzez wzruszające wyznania świadków działania Bożego Miłosierdzia oraz poetycką formę narracji filmowej. Reżyseria filmu Katarzyna Kotula.
PAKIET AUDIOBOOK Dzienniczek św. Siostry Faustyny + Ojciec Pio. Potęga świętości.
PAKIET Audiobook ,,Dzienniczek św. Siostry Faustyny'' oraz ,,Ojciec Pio. Potęga świętości''.
,,Dzienniczek św. Siostry Faustyny'' to wyjątkowa pozycja w naszej ofercie. Absolutny bestsellerr.Halina Łabonarska swym pięknym, dźwięcznym głosem prowadzi nas po kolejnych kartach „Dzienniczka”, a rytm jej narracji staje się przewodnikiem po tajemnicy Bożego Miłosierdzia.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.