Watykan docenił polski film o św. Faustynie

Nasi autorzy

Watykan docenił polski film o św. Faustynie

Siostra Faustyna ze swą rodziną, którą odwiedziła (po raz ostatni) 15 lutego 1935 r. Od lewej stoją: Wanda, pasierb Józefy, Mieczysław, Gienia, Stanisław i Józefa. Siedzą: brat ojca Heleny i jego żona, Marianna z córeczką Józefy i Stanisław Kowalski, przed nimi dzieci Józefy: Jaś i Ania. Siostra Faustyna ze swą rodziną, którą odwiedziła (po raz ostatni) 15 lutego 1935 r. Od lewej stoją: Wanda, pasierb Józefy, Mieczysław, Gienia, Stanisław i Józefa. Siedzą: brat ojca Heleny i jego żona, Marianna z córeczką Józefy i Stanisław Kowalski, przed nimi dzieci Józefy: Jaś i Ania.

Cenne świadectwa naukowców i ekspertów na temat życia siostry Faustyny Kowalskiej i jej orędzia Miłosierdzia Bożego zawarte w polskim dokumencie fabularyzowanym zostały docenione przez watykańskie media.

Polski dokument fabularyzowany „Miłość i miłosierdzie” o św. Faustynie Kowalskiej w reżyserii Michała Kondrata wchodzi do kin w 34 krajach. W Polsce będzie można oglądać go już 29 marca.

Pokaz filmu za Spiżową Bramą odbył się w przeddzień 60. rocznicy ważnego wydarzenia w historii głoszenia tego orędzia. 6 marca 1959 roku Stolica Apostolska zabroniła szerzenia kultu Miłosierdzia Bożego w formie przekazanej przez siostrę Faustynę, co oznaczało zakaz publikowania jej „Dzienniczka”. Zakaz ten cofnięto w 1978 roku. W związku z premierą filmu portal Watykanu przypomniał rolę św. Jana Pawła II w szerzeniu orędzia Miłosierdzia Bożego. Polski papież beatyfikował jego orędowniczkę w 1993 roku, a kanonizował w 2000 roku. Ustanowił również uroczystość Miłosierdzia Bożego. Polski dokument fabularyzowany „Miłość i miłosierdzie” o św. Faustynie Kowalskiej w reżyserii Michała Kondrata wchodzi do kin w 34 krajach. W Polsce będzie można oglądać go już 29 marca. W filmie Michała Kondrata świętą Faustynę gra Kamila Kamińska. W obsadzie są też Maciej Małysa, Janusz Chabior, Piotr Cyrwus i Jacek Borkowski.

Dla naszych czytelników tymczasem przygotowaliśmy dwie bezcenne propozycje dotyczące świętej Faustyny. Pierwsza z nich to audiobook – „Dzienniczek” św. Faustyny. Halina Łabonarska swym pięknym, dźwięcznym głosem prowadzi nas po kolejnych kartach „Dzienniczka”, a rytm jej narracji staje się przewodnikiem po tajemnicy Bożego Miłosierdzia.

Wilno – główny budynek Zgromadzenia na Antokolu, który został wyburzony po II wojnie światowej, gdy siostry musiały opuścić tę posesję. Wilno – główny budynek Zgromadzenia na Antokolu, który został wyburzony po II wojnie światowej, gdy siostry musiały opuścić tę posesję.

 

Wilno – tzw. dacza, w której mieszkały siostry. Tu 13 września 1931 r. Pan Jezus objawił Siostrze Faustynie Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Tu też zaczęła ona pisać „Dzienniczek”. Pierwsza z prawej – to właśnie św. Siostra Faustyna. Wilno – tzw. dacza, w której mieszkały siostry. Tu 13 września 1931 r. Pan Jezus objawił Siostrze Faustynie Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Tu też zaczęła ona pisać „Dzienniczek”. Pierwsza z prawej – to właśnie św. Siostra Faustyna. Druga, arcyciekawa propozycja to pełnometrażowy, profesjonalny film ilustrujący życie, kult i posłannictwo św. Faustyny od jej narodzin aż po najnowsze wydarzenia i konsekrację Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach przez św. Jana Pawła II. Duchowość wyrażona jest przez fragmenty „Dzienniczka”, wypowiedzi Ojca Świętego i wielu innych wybitnych postaci, poprzez wzruszające wyznania świadków działania Bożego Miłosierdzia oraz poetycką formę narracji filmowej. Reżyseria filmu Katarzyna Kotula.

PAKIET AUDIOBOOK Dzienniczek św. Siostry Faustyny + Ojciec Pio. Potęga świętości.

PAKIET AUDIOBOOK Dzienniczek św. Siostry Faustyny + Ojciec Pio. Potęga świętości.

Adam Bujak, Halina Łabonarska

PAKIET Audiobook ,,Dzienniczek św. Siostry Faustyny'' oraz ,,Ojciec Pio. Potęga świętości''.
,,Dzienniczek św. Siostry Faustyny'' to wyjątkowa pozycja w naszej ofercie. Absolutny bestsellerr.Halina Łabonarska swym pięknym, dźwięcznym głosem prowadzi nas po kolejnych kartach „Dzienniczka”, a rytm jej narracji staje się przewodnikiem po tajemnicy Bożego Miłosierdzia.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.