W dobie wirusa w USA podchwycono polski pomysł. Amerykański ksiądz wykonał piękny gest.

Nasi autorzy

W dobie wirusa w USA podchwycono polski pomysł. Amerykański ksiądz wykonał piękny gest.

Ks. Cezary Chwilczyński  Fot. slowopolskie.org Ks. Cezary Chwilczyński Fot. slowopolskie.org


15 marca polski kapłan Cezary Chwilczyński zabrał na pokład samolotu Najświętszy Sakrament, figurkę Matki Bożej Fatimskiej oraz relikwie świętego Jana Pawła II, aby w dobie epidemii koronawirusa pobłogosławić Wrocław i Polskę z powietrza. Jak podaje Doug Mainwaring, 19 marca we wspomnienie świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny podobny piękny gest wykonał amerykański ksiądz katolicki Anthony Manuppella z parafii św. Joanny Beretty Molli z Northfield, w stanie New Jersey.

Podobnie jak Polak amerykański kapłan zabrał na pokład monstrancję z Najświętszym Sakramentem oraz wizerunek Najświętszej Marii Panny z Fatimy. Podczas lotu nad diecezją Camden obejmującą południową część stanu New Jersey ksiądz Manupella modlił się o opiekę Bożą, o zdrowie dla chorych a także o zakończenie trwającej obecnie zarazy koronawirusa. „Na pokładzie w obecności Pana Jezusa i Matki Bożej śpiewałem litanię do Wszystkich Świętych, bowiem tę właśnie modlitwę odmawiano tradycyjnie w Europie podczas epidemii”, powiedział kapłan w wywiadzie. „Modliłem się o zdrowie dla chorych, a także o ustanie zarazy koronawirusa – niewidzialnego wroga ludzkości, którego tylko Bóg może pokonać, przy współpracy lekarzy rzecz jasna, ale to Bóg jest zawsze Numerem Jeden. Mam nadzieję, że obecna sytuacja epidemii spowoduje powrót ludzi do Boga i do Kościoła”, dodaje kapłan. „Teraz dopiero widać jak kruche jest nasze życie, jak bardzo potrzebujemy Boga, kiedy każdego z nas może dotknąć choroba a nawet śmierć”.

„Z powodu odwołania Mszy świętych w Europie i w Północnych Stanach Zjednoczonych wielu kapłanów przynosi Najświętszy Sakrament swoim parafianom do domów,” mówi ksiądz Manupella, wspominając o swoim niemieckim koledze, Michaelu Hirmerze z diecezji Regensburg, który nie odmawia tej pociechy potrzebującym wiernym. Podobnie w amerykańskim New Rochelle (stan New York), mocno dotkniętym epidemią ojciec Justin Cinnante (karmelitanin) błogosławi Najświętszym Sakramentem mieszkańcom miasta przemierzając ulice samochodem. Wielu kapłanów nie waha się pełnić heroicznej służby w czasie zarazy.

Źródło: LifeSiteNews

Totus Tuus

Totus Tuus

Adam Bujak, ks. Jan Machniak


Ogłoszony przez polski parlament Rok św. Jana Pawła II w stulecie jegourodzin (1920–2020) każe zastanowić się nad dziełem naszego wielkiegorodaka. Ks. Karol Wojtyła na drogę swego dorosłego życia wybrałdewizę Totus Tuus, czyli po polsku Cały Twój – zawołanie odnosi się doMaryi, Matki Jezusa. To Jej tak młody kapłan, jak i sędziwy Papież zawierzyłsiebie samego, Ojczyznę oraz cały świat.


 

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.