USA: Walka o życie nienarodzonych trwa. Biskup przypomina, że aborcja to narzędzie eugeników i rasistów

Nasi autorzy

USA: Walka o życie nienarodzonych trwa. Biskup przypomina, że aborcja to narzędzie eugeników i rasistów

Pod sercem matki dziecko powinno być bezpieczne, jednak w dzisiejszym świecie często jest inaczej. Fot. Pixabay Pod sercem matki dziecko powinno być bezpieczne, jednak w dzisiejszym świecie często jest inaczej. Fot. Pixabay Biskup Joseph Strickland z amerykańskiej diecezji Tyler (płn.-wsch. Teksas) został jednym z sygnatariuszy opinii „przyjaciela sądu” (amicus curiae), która wyraża poparcie dla zakazu aborcji przyjętego w 2018 roku przez stan Missisipi. Dokument wzywa także do obalenia niesławnego precedensu ustanowionego w sprawie Roe v. Wade, wprowadzającego w 1973 roku „konstytucyjne prawo do aborcji” w USA. 1 grudnia Sąd Najwyższy ma zająć się sprawą Dobbs v. Jackson Women’s Health Organization, która dotyczyć będzie legalności zakazu aborcji w stanie Missisipi powyżej 15. tygodnia ciąży niezależnie od powodu. Jeżeli Sąd Najwyższy nie uzna stanowej ustawy antyaborcyjnej za niezgodną z konstytucją, może to oznaczać utratę mocy wyroku wydanego lata temu w sprawie Roe v. Wade.

Bp Strickland przyłączył się do szeregu katolików i niekatolików, którzy podkreślają, że aborcja historycznie powiązana jest z eugeniką. W wypowiedzi dla mediów hierarcha dodał: „opinia amicus kładzie rzeczywisty nacisk na znaczenie sprawy z Missisipi i akcentuje fakt, że od swoich początków w tym kraju (…) aborcja była narzędziem eugeników i (…) narzędziem rasizmu”.

Teksański biskup wyraził nadzieję, że dokument naświetli te aspekty aborcji, które nigdy nie są poruszane w mainstreamowych mediach. Połączył przy okazji tę sprawę z kwestią szczepień przeciwko COVID-19. Wyraźnie oświadczył, że jego osobisty sprzeciw wobec przyjęcia szczepionki wyrażany jest „przede wszystkim z uwagi na powiązania z aborcją”. Dodał, że innym ważnym tematem jest nieskuteczność szczepionki.

Źródło: Life Site News, JO

Bóg powiedział nam wyraźnie NIE ZABIJAJ, a z Jego słowem nie może być kompromisów. Dziesięć drogowskazów, jakie zostawił nam Bóg, przybliża w swojej książce biblista ks. prof. Waldemar Chrostowski:

Dekalog

Dekalog

ks. Waldemar Chrostowski

Dziesięć Bożych Przykazań odmieniło świat, wprowadziło ład w stosunkach między ludźmi i przygotowywało człowieka na przyjście Chrystusa. Zna je niby każdy – ale czy na pewno wszystkie? Czy je rozumie? Jak np. pogodzić polecenie „nie zabijaj” z karą śmierci? Dlaczego jako dzień święty święcimy niedzielę, a nie szabat? Czy przykazań naprawdę jest dziesięć? Pytań wokół Dekalogu wiele.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.