USA: Skandal na katolickiej uczelni. Ideologia gender wkrada się w rozważania o Bogu
Bóg Ojciec w wyobrażeniu Michała Anioła. Do bulwersującego wydarzenia doszło w grudniu 2021 roku na prywatnej katolickiej uczelni Loyola Marymount University w Los Angeles. Praca jednej ze studentek została oceniona niżej ze względu na „ciągłe używanie rodzaju męskiego w odniesieniu do Boga”, jak stwierdziła wykładowczyni teologii prof. Cecilia González-Andrieu za pośrednictwem tabeli ocen. Studentka (która zastrzegła sobie anonimowość) zaprotestowała wobec tej decyzji, powołując się w swoim mailu do prof. González-Andrieu na fakt, że wielokrotnie Biblia określa Boga jako „Jego”. „Pani komentarz sprawia, że czuję się celem ataku, ponieważ wyrosłam w Kościele z przekonaniem, że Bóg jest mężczyzną”, dodała. W odpowiedzi na to wykładowczyni poleciła jej, aby opatrzyła swoją pracę przypisami, w których uzasadnia „jako badacz” zachowanie takiej formy gramatycznej, i przesłała ją do ponownej oceny.
Sprawa została nagłośniona przez konserwatywną organizację studencką California College Republicans ze względu na to, iż rzeczona studentka jest członkinią lokalnej sekcji CCR, Loyola Marymount University College Republicans. Jak podaje CCR, sprawa zakończyła się pomyślnie – praca studentki po dokonaniu wspomnianych adnotacji otrzymała wyższą ocenę. Mimo to przewodniczący CCR i prezes LMUCR, Will Donahue, stwierdził, że nie powinno było w ogóle dojść do podobnej sytuacji. „Jestem zbulwersowany tą jawną herezją wychodzącą z wydziału teologii” – stwierdził. „To był personalny atak na wolność wyznania jednego z naszych członków, do tego w ‘katolickiej’ szkole. Ten rodzaj wymuszonej wypowiedzi nie może być tolerowany przez LMU.”
Źródło; The College Fix/Kyle Schmidbauer, AM
By nie dać się zwieść fałszywym naukom warto wrócić do źródeł naszej wiary:
Dekalog
Dziesięć Bożych Przykazań odmieniło świat, wprowadziło ład w stosunkach między ludźmi i przygotowywało człowieka na przyjście Chrystusa. Zna je niby każdy – ale czy na pewno wszystkie? Czy je rozumie? Jak np. pogodzić polecenie „nie zabijaj” z karą śmierci? Dlaczego jako dzień święty święcimy niedzielę, a nie szabat? Czy przykazań naprawdę jest dziesięć? Pytań wokół Dekalogu wiele.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.