USA: Nie mógł sobie znaleźć dziewczyny, więc chciał zabić co najmniej 3 tys. kobiet. Niebezpieczny terrorysta stanął przed sądem

Nasi autorzy

USA: Nie mógł sobie znaleźć dziewczyny, więc chciał zabić co najmniej 3 tys. kobiet. Niebezpieczny terrorysta stanął przed sądem

Tym razem służbom udało się zapobiec tragedii. Zdjęcie ilustracyjne. fot. Pixabay Tym razem służbom udało się zapobiec tragedii. Zdjęcie ilustracyjne. fot. Pixabay W środę 21 lipca amerykański Sąd Apelacyjny Stanów Zjednoczonych dla Okręgu Federalnego ogłosił akt oskarżenia przeciwko byłemu amerykańskiemu żołnierzowi, który planował atak terrorystyczny na wielką skalę.

21-letni Tres Genco z Hillsboro w stanie Ohio do sierpnia 2019 r. służył w bazie w forcie Benning w Georgii, gdzie brał udział w intensywnych szkoleniach wojskowych. Nawiązał wówczas kontakt z jedną z internetowych grup zrzeszających mężczyzn o skrajnie mizoginistycznych poglądach, w której aktywnie się udzielał. Nie powinno zatem dziwić, że nie mógł sobie znaleźć dziewczyny, chociaż bardzo tego chciał. Z tego powodu zaplanował przeprowadzenie przerażającego ataku terrorystycznego, podczas którego chciał zabić jak najwięcej młodych kobiet.

Jak podaje akt oskarżenia, Genco napisał manifest, w którym ogłosił, że „z zazdrości i z zemsty [że żadna go nie chce] urządzi masakrę kobiet”. Wyraził też nadzieję, „że uda mu się zabić co najmniej 3 tys. dziewczyn – studentek Ohio University”. Namierzył zatem adresy żeńskich akademików Ohio University, a także nielegalnie zakupił dwa pistolety maszynowe, amunicję i kamizelkę kuloodporną. Zaopatrzył się także w maskę wyobrażającą trupią czaszkę, jak również bluzę z kapturem, na której wypisał słowo „zemsta”.

Na szczęście nie zdążył przeprowadzić zbrodniczego zamiaru; 12 marca 2020 r. został aresztowany za nielegalne posiadanie broni (zakończył do tego czasu służbę wojskową) i za rozpowszechnianie w internecie postów propagujących nienawiść. Na mocy wyroku wydanego przez Sąd Dystryktowy USA dla Północnego Dystryktu Ohio został skazany na 17 miesięcy więzienia za „spowodowanie zagrożenia terrorystycznego”; ze względu na skalę planowanej zbrodni motywowanej nienawiścią (w tym przypadku do kobiet) jego sprawa została także przekazana Sądowi Apelacyjnemu Stanów Zjednoczonych dla Okręgu Federalnego; oskarżonemu grozi co najmniej 10 lat pozbawienia wolności.  

Źródło: Le Figaro, MM

Bóg w jasny sposób podał nam zasady, którymi mamy się kierować w życiu. Pisze o tym w swojej książce ks. prof. Waldemar Chrostowski:

Dekalog

Dekalog

ks. Waldemar Chrostowski

Dziesięć Bożych Przykazań odmieniło świat, wprowadziło ład w stosunkach między ludźmi i przygotowywało człowieka na przyjście Chrystusa. Zna je niby każdy – ale czy na pewno wszystkie? Czy je rozumie? Jak np. pogodzić polecenie „nie zabijaj” z karą śmierci? Dlaczego jako dzień święty święcimy niedzielę, a nie szabat? Czy przykazań naprawdę jest dziesięć? Pytań wokół Dekalogu wiele.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.