USA: dyskryminacja za sprzeciw wobec homozwiązków. Studenci bronią się w sądzie

Nasi autorzy

USA: dyskryminacja za sprzeciw wobec homozwiązków. Studenci bronią się w sądzie

Jeden z budynków Uniwersytetu w Iowa. fot. Autorstwa Billwhittaker z angielskiej Wikipedii, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6406052 Jeden z budynków Uniwersytetu w Iowa. fot. Autorstwa Billwhittaker z angielskiej Wikipedii, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6406052 Władze uniwersytetu w Iowa, które niesłusznie odmówiły rejestracji chrześcijańskiej grupie studentów za ich sprzeciw wobec związków osób tej samej płci, mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności osobistej za działanie niezgodne z Konstytucją - ogłosił federacyjny sąd apelacyjny.

Decyzja zapadła podczas rozprawy w związku z drugim pozwem dotyczącym traktowania przez władze uniwersytetu studenckich grup religijnych na kampusie.

Zespół trzech sędziów z Ósmym Okręgowym Sądem Apelacyjnym 22 marca uchylił część decyzji sądu niższej instancji, zgodnie z którą dziekanowi ds. Studentów Lynowi Redingtonowi, zastępcy dziekana Thomasowi Bakerowi i dyrektorowi wykonawczemu Iowa Memorial Union przysługiwał kwalifikowany immunitet. Sędziowie orzekli, że można im nakazać zapłatę odszkodowania za traktowanie chrześcijańskiej grupy akademickiej bardziej surowo niż innych grup studenckich, donosi „The Associated Press”.

Eric Baxter, wiceprezes i starszy doradca w Becket, powiedział, że grupa chrześcijańska „przyjmuje dobrych studentów i czyni ich lepszymi, wzmacniając ich determinację, by pozostać wiernymi kompasowi moralnemu w bezwzględnym świecie biznesu”.

„Każdy mądry uniwersytet byłby zachwycony, gdyby taka grupa znalazła się na kampusie, jednak władze University of Iowa próbowały przeszkodzić ich działaniu” - powiedział Baxter. „Na szczęście Pierwsza Poprawka chroni ich prawo do pozostania na kampusie na takich samych warunkach, jak każda inna grupa studentów”.

"To doprawdy wyjątkowo ironiczne, że władze uczelni próbowały posłużyć się uniwersytecką policją antydyskryminacyjną w celu dyskryminowania religii”, powiedział Baxter. „Oni wiedzieli, że źle postępują, a jednak to zrobili. W każdym razie mamy niemałą satysfakcję, że sąd rozpoznał tę kwestię jako rażący przypadek dyskryminacji religii i że będzie to miało poważne konsekwencje dla władz uczelni.”

Źródło: CNA, MM

Dla naszej cywilizacji wciąż jest nadzieja. Pisze o tym w swojej najnowszej książce prof. Grzegorz Kucharczyk:

Katedra i uniwersytet. O kryzysie i nadziei chrześcijańskiej cywilizacji

Katedra i uniwersytet. O kryzysie i nadziei chrześcijańskiej cywilizacji

Grzegorz Kucharczyk

Kto nie wierzy w Boga, uwierzy we wszystko – ta myśl nigdy nie była bardziej prawdziwa niż w XXI wieku. Ileż to osób po odrzuceniu Boga gotowych jest zaakceptować każdy zabobon, najbardziej złudną utopię, z gruntu niewiarygodną manipulację myślową.

 


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.