Trener Liverpoolu Jürgen Klopp przed finałem Ligi Mistrzów. „Jezus Chrystus jest najważniejszą osobą w historii.”

Nasi autorzy

Trener Liverpoolu Jürgen Klopp przed finałem Ligi Mistrzów. „Jezus Chrystus jest najważniejszą osobą w historii.”

Jürgen Klopp  Fot. Wikimedia/Tim.Reckmann Jürgen Klopp   Fot. Wikimedia/Tim.Reckmann

Jürgen Klopp jest menedżerem Liverpool FC, jednej z najbardziej utytułowanych angielskich drużyn piłkarskich. Jest też jedną z najwybitniejszych postaci w świecie sportu w swoich rodzinnych Niemczech, a także stał się bardzo szanowanym trenerem w Wielkiej Brytanii. Ale sukces w piłce nożnej nie jest najważniejszą rzeczą w jego życiu i już po zaledwie dwóch tygodniach jako nowy menedżer Liverpoolu Klopp wykazał już gotowość do otwartej rozmowy o swojej wierze w wywiadzie dla BT Sports: „Jestem chrześcijaninem, muszę to powiedzieć, i wierzę w Boga”.

W Niemczech Jürgen Klopp dwukrotnie wygrał Bundesligę z Borussią Dortmund. Dostał się także do finału Ligi Mistrzów w 2013 roku, powtórzył ten sukces z Liverpoolem. W wywiadzie dla lokalnej gazety Frankfurter Rundschau powiedział: „Być wierzącym, ale nie chcieć o tym rozmawiać - nie wiem, jak to miałoby działać! Jeśli ktoś pyta mnie o moją wiarę, udzielam informacji. Nie dlatego, że twierdzę, że jestem jakimś misjonarzem, lecz kiedy patrzę na siebie i na swoje życie – a codziennie poświęcam na to czas – czuję, że jestem w rewelacyjnie dobrych rękach,” dodał. „Według mnie szkoda, że ​​innym ludziom brakuje tego poczucia bezpieczeństwa, chociaż oczywiście tego nie wiedzą, bo inaczej prawdopodobnie by tego szukali”. W tym wywiadzie mówił także o zmaganiach związanych z grą w piłkę nożną w niedzielne poranki, kiedy był jeszcze nastolatkiem, i jak rozumiał, że w ciągu tygodnia było mnóstwo czasu na rozwój własnej wiary chrześcijańskiej.

W innym wywiadzie dla niemieckich mediów Klopp powiedział: „Jezus Chrystus jest najważniejszą osobą w historii. Dla mnie to łatwa odpowiedź.” Następnie wyjaśnił, dlaczego wierzy w Chrystusa. „Ten człowiek przychodzi na świat i ma jasną misję, która wcale nie jest łatwa do osiągnięcia. Na końcu swego życia wziął na siebie wszystkie grzechy ludzi i został przybity do krzyża. To było największym osiągnięciem wszechczasów, ponieważ zmieniło wszystko. My, ludzie, w żaden sposób nie moglibyśmy tego dokonać. I nie musimy tego robić, ponieważ mamy kogoś, kto uczynił to za nas i to jest ogromne pocieszenie”, dodał.

Źródło: Evangelical Focus

Anonimowy katolik

Anonimowy katolik

Thierry Bizot

Niezwykłe świadectwo człowieka, które w porywającej powieści opowiada prawdziwą historię swojego powrotu do wiary. Od obojętności, przez zwątpienie do nawrócenia…
Thierry Bizot, tytułowy „Anonimowy Katolik”, jest znanym producentem telewizyjnym we Francji, odnosi sukcesy, ludzie go lubią i cenią, jada w dobrych restauracjach Paryża, ma żonę oraz dzieci i prowadzi życie w dużej mierze podporządkowane swojej pracy.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.