Transmisja NA ŻYWO! VIII Dzień Patrioty z Andrzejem Nowakiem, Wojciechem Roszkowskim, Anną Popek czy Jakubem Maciejewskim. Kto otrzyma nagrodę Patrioty Roku?

Nasi autorzy

Transmisja NA ŻYWO! VIII Dzień Patrioty z Andrzejem Nowakiem, Wojciechem Roszkowskim, Anną Popek czy Jakubem Maciejewskim. Kto otrzyma nagrodę Patrioty Roku?

VIII Dzień Patrioty organizowany przez wydawnictwo Biały Kruk. VIII Dzień Patrioty organizowany przez wydawnictwo Biały Kruk.

W historycznej Sali „Sokół” w Krakowie trwa obecnie VIII Dzień Patrioty, czyli spotkanie z najważniejszymi twórcami polskiego życia kulturalnego, literackiego, społecznego i religijnego. Organizatorem jest wydawnictwo Biały Kruk, zaś punktem kulminacyjnym będzie wręczenie nagrody „Patriota Roku im. Kazimierza Odnowiciela”.

 

Link do transmisji na żywo:

 

Program spotkania: 

Wspólne wykonanie „Roty” oraz krótki koncert pieśni patriotycznych Jana Kowalczyka

Ks. prof. Janusz Królikowski – 14.30

Błogosławieni pokój czyniący w sercu i na świecie

Red. Jakub Maciejewski – 15.00

Wojna na Ukrainie – doświadczenie osobiste

Prof. Mirosław Golon – 15.30

Czy stan wojenny był wojną?

Wręczenie Nagrody PATRIOTA ROKU i laudacja – 16.00

Laudację wygłosi Krystyna Kwiatkowska, wdowa po generale Bronisławie Kwiatkowskim.

Przerwa 

Recytacja patriotycznych wierszy romantycznych Halina Łabonarska17.30

Prof. Wojciech Roszkowski – 18.15

Trwa wojna o świat bez Boga

Prezes Leszek Sosnowski – 18.45

Wojna o podręcznik

*Z uwagi na stan zdrowotny prezesa Leszka Sosnowskiego jego wykład odczyta żona i wiceprezes wydawnictwa Biały Kruk, Jolanta Sosnowska.

Prof. Andrzej Nowak – 19.15

Kozacy, czyli wojenny lud w Rzeczypospolitej – jest to zapowiedź VI tomu „Dziejów Polski”, który ukaże się w kwietniu przyszłego roku.

Spotkanie prowadzi Anna Popek.

______________________________________________________________________

Na koniec specjalna okazja dla wszystkich Czytelników wydawnictwa Biały Kruk oraz zdalnych uczestników VIII Dnia Patrioty. Z kodem rabatowym DZIENPATRIOTY2022 wszystkie książki na naszej stronie internetowej będą o 30% tańsze! Ta promocja jest ważna do niedzieli, 4 grudnia o godz. 23:59. Nie łączy się z innymi promocjami.

Zapraszamy do naszej księgarni internetowej, zwłaszcza że w ostatnich tygodniach ukazało się o nas wiele nowości!

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.