„Świat potrzebuje miłosierdzia”. Rozpoczął się rok 25 – lecia pierwszej wizyty Jana Pawła II w łagiewnickim Sanktuarium

Nasi autorzy

Błękitny tydzień

„Świat potrzebuje miłosierdzia”. Rozpoczął się rok 25 – lecia pierwszej wizyty Jana Pawła II w łagiewnickim Sanktuarium

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach, fot. autorstwa Zygmunt Put Zetpe0202 - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=44832044 Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach, fot. autorstwa Zygmunt Put Zetpe0202 - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=44832044 W niedzielę, 23 stycznia, w Bazylice Bożego Miłosierdzia będziemy przeżywać szóstą stację comiesięcznego przygotowania „Miłosierdzie nadzieją dla świata". Tematem styczniowego rozważania autorstwa abp. Marka Jędraszewskiego, opartego na kolejnym fragmencie papieskiego Aktu zawierzenia „Pochyl się nad nami grzesznymi" są słowa „Świat potrzebuje miłosierdzia".

– Kilkanaście dni temu rozpoczęliśmy rok 2022, w którym będziemy przeżywać 25-lecie pierwszej wizyty Jana Pawła II w Łagiewnikach oraz 20-lecie zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Nasze przygotowania osiągnęły półmetek. Cieszymy się, że ta inicjatywa spotyka się z szerokim odzewem. Ostatnio otrzymaliśmy wiadomość, że Koordynacja Czcicieli Bożego Miłosierdzia tłumaczy teksty rozważań na język chorwacki i każdego 22. dnia miesiąca gromadzi na modlitwie wiernych z Chorwacji, Bośni i Hercegowiny oraz Czarnogóry. Ks. Stanisław Filipek, pallotyn, informuje, że aktywnie włączają się również w przygotowanie do 20-lecia Grupy Miłosierdzia Bożego w Burkina Faso. Podobne wieści docierają do nas z Argentyny, Walii, Kolumbii i wielu innych miejsc na świecie – mówi ks. Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach”. – W najbliższą niedzielę zapraszamy do wspólnej modlitwy w Bazylice w czasie Godziny Miłosierdzia oraz Mszy świętej o 15.20 – dodaje.

Zapraszamy wszystkich do duchowej łączności z Łagiewnikami. Można łączyć się z nami dzięki transmisji:

Godzina Miłosierdzia: TVMiłosierdzie (www.milosierdzie.pl) i na kanale YouTube,  w Telewizji EWTN Polska oraz w Telewizji Republika.

Msza święta o godz. 15.20: TVMiłosierdzie (www.milosierdzie.pl) i na kanale YouTube oraz w Telewizji EWTN Polska.

Przygotowanie do 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu zostało zainaugurowane podczas VIII Pielgrzymki Czcicieli Bożego Miłosierdzia w sierpniu 2021 roku. Od tego czasu – co miesiąc – w niedzielę po 17 dniu miesiąca – w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach trwa modlitwa z rozważaniem poszczególnych słów papieskiego Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Do tej pory do przygotowań dołączyło już ponad sto miejsc kultu Bożego Miłosierdzia ze wszystkich kontynentów.

Zainteresowanych otrzymywaniem materiałów z przygotowania do 20. rocznicy zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu prosimy o przesłanie prośby na adres mailowy: info@milosierdzie.pl

Małgorzata Pabis | Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

za: Portal Archidiecezji Krakowskiej diecezja.pl

***

Aby zgłębić przesłanie, jakie niesie światu Sanktuarium w Łagiewnikach, warto sięgnąć po budującą lekturę i podzielić się nią z innymi: 

Łagiewniki. Szansa dla świata (ang) // Łagiewniki. An opportunity for the world

Łagiewniki. Szansa dla świata (ang) // Łagiewniki. An opportunity for the world

Adam Bujak

Podczas konsekracji bazyliki Bożego Miłosierdzia 17 sierpnia 2002 r. Jan Paweł II wyraził przekonanie, iż "jest to także szczególne miejsce, które Bóg obrał sobie, aby tu wylewać łaski i udzielać swego miłosierdzia". Wiemy, że słowa Błogosławionego Papieża sprawdziły się.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.