Studenci z Arizony w ideologicznym amoku. Nie chcą na swojej uczelni nastolatka, który bronił się przed napastnikami, pozbawiając ich życia

Nasi autorzy

Studenci z Arizony w ideologicznym amoku. Nie chcą na swojej uczelni nastolatka, który bronił się przed napastnikami, pozbawiając ich życia

Stary gmach główny Uniwersytetu w Arizonie. Fot. autorstwa Titoxd - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2564291 Stary gmach główny Uniwersytetu w Arizonie. Fot. autorstwa Titoxd - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2564291 Studenci Arizona State University podczas marszu na terenach uczelni skandowali słowa: „Zabójco, wynocha z naszego kampusu”, protestując tym samym przeciwko temu, żeby uniewinniony przez sąd 18-latek, Kyle Rittenhouse, mógł uczęszczać tu na zajęcia.

„Maszeruję, ponieważ morderca Kyle nie powinien być przyjęty do tego kampusu” – powiedziała Fox News jedna z uczestniczek marszu, Farha. „To jest biały supremacjonizm w swej pełni i nie ma dla niego tutaj miejsca”.

Rittenhouse zastrzelił 2 osoby i zranił jedną podczas zamieszek, które wybuchły w sierpniu 2020 roku w stanie Wisconsin. Ponieważ nastolatek działał w obronie własnej, został w listopadzie uwolniony ze wszystkich zarzutów.

Protestujący, na czele z członkami stowarzyszenia Studenci dla Socjalizmu, spotkali się z kontrmanifestacją, której uczestnicy wspierali Rittenhouse’a. Biorąca w niej udział studentka Dacy powiedziała, że maszeruje, bo wierzy w prawo do samoobrony. „On jest Amerykaninem, który nie popełnił żadnego przestępstwa”. „Wnosi do społeczności tyle, co każdy inny Amerykanin na wolności” - dodała.

Odpowiadając na żądania wycofania Rittenhouse’a z grona studentów, władze uniwersytetu odpowiedziały, że obecnie nie figuruje on na żadnej liście uczęszczających na zajęcia na tej uczelni. 

Źródło: Fox News/Matt Leach, JO

Jaka przyszłość czeka naszą cywilizację? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje w swojej książce prof. Wojciech Roszkowski:

Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji

Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji

 

Czy cywilizacja zachodnia, do której wszak należymy, już upadła? A jeśli tak, to czy będzie w stanie się podnieść i pod jakimi warunkami? Pytania te nurtują wielu ludzi, także wybitnego intelektualistę i świetnego pisarza prof. Wojciecha Roszkowskiego. Autor rozważał je już w skrzącym się imponującą erudycją dziele „Roztrzaskane lustro”, które stało się bestsellerem ubiegłego roku.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.