Spada popularność genderowej nowomowy. Niemcy wypowiedzieli się w ankiecie

Nasi autorzy

Spada popularność genderowej nowomowy. Niemcy wypowiedzieli się w ankiecie

"Język neutralny płciowo" to kolejny wymysł osób o zaburzonej tożsamości płciowej. fot. Pixabay Jak wykazała ankieta przeprowadzona przez instytut Infratest Dimap dla „Welt am Sonntag”, niemal dwie trzecie ludności Niemiec wypowiedziało się przeciwko stosowaniu języka inkluzywnego, tj. uwzględniającego jednocześnie rodzaj męski i żeński (tworzony w języku niemieckim przez dodanie końcówki „-in”) lub nie wskazującego bezpośrednio na rodzaj.  Stanowisko to podziela więcej respondentów (65 proc.) w porównaniu do ubiegłego roku (56 proc.).

Wprawdzie Niemki oceniają język inkluzywny przychylniej niż ich rodacy, jednak także wśród nich liczba wypowiadających się przeciwko stosowaniu go wzrosła z 52 do 59 proc. Również wśród zwolenników poszczególnych partii politycznych przeciwnicy języka inkluzywnego znajdowali się w większości – od 48 proc. (przeciwko 47 proc. popierających) w przypadku partii Zielonych do 72 proc. u zwolenników Lewicy i 83 proc – prawicowej partii AfD.

Pomimo tego zakaz stosowania takiego języka w instytucjach publicznych (podobne propozycje rozważała Francja) przyjęłoby „z zadowoleniem”  zaledwie 36 proc. ankietowanych; 51 proc. byłoby „raczej przeciwne”.

Źródło: FAZ, AM

Odpowiedzi na pytania o przyszłość naszej cywilizacji poszukuje w kontynuacji bestsellerowego "Roztrzaskanego lustra" prof. Wojciech Roszkowski:

Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji

Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji

 

Czy cywilizacja zachodnia, do której wszak należymy, już upadła? A jeśli tak, to czy będzie w stanie się podnieść i pod jakimi warunkami? Pytania te nurtują wielu ludzi, także wybitnego intelektualistę i świetnego pisarza prof. Wojciecha Roszkowskiego. Autor rozważał je już w skrzącym się imponującą erudycją dziele „Roztrzaskane lustro”, które stało się bestsellerem ubiegłego roku.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.