"Smoleńsk - 11 lat zbrodni bez kary". Konferencja prasowa Solidarnych 2010 - wideorelacja

Nasi autorzy

"Smoleńsk - 11 lat zbrodni bez kary". Konferencja prasowa Solidarnych 2010 - wideorelacja

Na wieść o tragedii smoleńskiej mieszkańcy Warszawy zaczęli spontanicznie zbierać się i wspólnie modlić przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu. Polacy znów jednoczyli się pod znakiem krzyża. Fot. Adam Bujak, „Pogrzebana prawda”. Na wieść o tragedii smoleńskiej mieszkańcy Warszawy zaczęli spontanicznie zbierać się i wspólnie modlić przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu. Polacy znów jednoczyli się pod znakiem krzyża. Fot. Adam Bujak, „Pogrzebana prawda”. Zarząd Stowarzyszenia Solidarni 2010 zorganizował  konferencję prasową "Smoleńsk - 11 lat zbrodni bez kary", która odbyła się 10 czerwca 2021 r. o godz. 16.00 w Centrum Prasowym Foksal, ul. Foksal 3/5, Warszawa [sala A]. Relację z wydarzenia można obejrzeć pod linkiem: 

 

10 kwietnia 2010 roku na terenie Federacji Rosyjskiej zginął Prezydent Polski Lech Kaczyński i 95 osób bardzo ważnych dla struktur Państwa Polskiego, w tym Szef Sztabu Generalnego oraz najwyżsi dowódcy Sił Zbrojnych. W świetle oficjalnego dokumentu naszego Państwa z 2018 roku – Raportu Technicznego Podkomisji do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego z 10.04.2010 r. w Smoleńsku, powołanej przez Ministerstwo Obrony Narodowej - śmierć Prezydenta RP i całej polskiej delegacji nastąpiła w wyniku serii eksplozji materiałów wybuchowych na pokładzie samolotu nad lotniskiem w Smoleńsku na terenie Federacji Rosyjskiej.

Dlaczego do dziś nikt nie odpowiedział za tę zbrodnię, a Państwo Polskie nie mobilizuje sojuszników do dochodzenia sprawiedliwości na arenie międzynarodowej w tej sprawie?

Jakie działania zamierzają podjąć władze Państwa Polskiego wobec nieefektywności Podkomisji i Prokuratury, których bierność skutkuje zagrożeniem bezpieczeństwa Państwa?

Agenda konferencji:

1. Przedstawienie stanowiska i ostatnich działań Stowarzyszenia Solidarni 2010 w świetle niepokoju społecznego, spowodowanego opieszałością badania podkomisji i śledztwa prokuratury oraz zagrożeniem bezpieczeństwa Państwa - Ewa Stankiewicz, Prezes Stowarzyszenia Solidarni2010 oraz Natalia Tarczyńska - członek Zarządu.

2. Prezentacja opinii eksperta do badania katastrof lotniczych: międzynarodowe standardy raportów z badania katastrof lotniczych wg wytycznych ICAO.

3. Badanie katastrofy smoleńskiej - stan prac Podkomisji do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego z 10.04.2010 r. a oczekiwania społeczne – prezentacja filmowa wraz z komentarzem.

4. Głos Rodzin Ofiar katastrofy smoleńskiej i innych Gości, zaproszonych przez Stowarzyszenie.

5. Pytania dziennikarzy.

6. Podsumowanie Konferencji – Ewa Stankiewicz, Prezes Stowarzyszenia Solidarni2010.

W obecnej sytuacji międzynarodowej każdy dzień działa na niekorzyść Polski i stanu jej bezpieczeństwa, a na korzyść sprawców zbrodni z 10.04.2010 r. Kiedy zostanie sfinalizowane profesjonalne badanie i śledztwo?

Kontakt dla mediów: redakcja@solidarni2010.pl

Transmisja on-line z konferencji na portalu: solidarni2010.pl

[Konferencja odbędzie się z zachowaniem standardów bezpieczeństwa, uczestników obowiązują maseczki]

Zarząd Stowarzyszenia Solidarni 2010

 

***

Wydarzenia w Smoleńsku w kwietniu 2010 były wielowymiarowe i niosły ze sobą najróżniejsze, tragiczne konsekwencje. Cierpienie najbliższych Ofiar, spowodowane zarówno samą tragedią, jak i działaniami i zaniedbaniami polskiego państwa w tamym czasie opisuje Marek Pyza, który rozmawiał z osieroconymi Rodzinami:

Pogrzebana prawda

Pogrzebana prawda

Marek Pyza

Gen. Andrzej Błasik. Natalia Januszko. Janusz Kurtyka. Gen. Bronisław Kwiatkowski. Anna Walentynowicz. Ewa Bąkowska. Szóstka z dziewięćdziesięciu sześciu, którzy polegli pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r. Ich krewni, którzy w tej książce ze łzami w oczach o nich opowiadają, bliżej poznali się ze sobą w okolicznościach najtragiczniejszych z możliwych. Polskie państwo nie szczędziło im katuszy, a mainstreamowe media zalały nieprawdopodobną wprost falą nienawiści i pogardy.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.