Za oceanem także trwa starcie cywilizacji. Córka Donalda Trumpa zdecydowanie za życiem
Pomimo politycznego stanowiska ojca w obronie życia, Ivanka Trump do niedawna unikała jednoznacznych wypowiedzi na temat aborcji. Jednak ostatnio w ekskluzywnym wywiadzie dla RealClearPolitics powiedziała: „Jestem pro-life i nie przepraszam za to. Jestem także matką trójki dzieci i rodzicielstwo wywarło na mnie głęboki wpływ, jeśli chodzi o to, jak myślę o tych sprawach”.
Chociaż Ivanka nigdy wcześniej nie zajęła jednoznacznego stanowiska w sprawie aborcji, wydawało się, że przynajmniej skłaniała się w stronę pro-life w 2017 roku, po tym, jak spotkanie z ówczesną prezes Planned Parenthood, Cecile Richards, nie potoczyło się tak, jak oczekiwała tego aborcyjna organizacja.
W kilka miesięcy po inauguracji prezydenta Trumpa Ivanka i jej mąż Jared Kushner spotkali się z Richards, aby mogła przedstawić swoją argumentację, by otrzymywać dla aborcyjnego giganta środki ze wpływających podatków. Trump i Kushner byli gotowi negocjować dalsze finansowanie Planned Parenthood pod jednym warunkiem – jeśli organizacja zaprzestanie wykonywania aborcji. Richards odmówiła, a później oficjalnie skrytykowała Ivankę w swojej książce. Według niej ta oferta robiła wrażenie łapówki.
Od początku prezydentury Trumpa lewica nie była łaskawa dla Ivanki za to, że nie przyjęła feminizmu zgodnie z ich standardami. „Vogue” skrytykowało ją za zmianę opisu na Twitterze na „żona, matka, siostra, córka”. Została sparodiowana w „Saturday Night Live” w skeczu zatytułowanym „współwinna”. Współwinna czego – to nie zostało nigdy dokładnie wyjaśnione. „The New York Times” nazwał jej feminizm „fałszywym” i „niebezpiecznym”.
Być może to ten typ odruchowego ekstremizmu odegrał rolę w jej nowo wyrażonej postawie przeciwko aborcji. „Ogromną siłą napędową tego (stanowiska) jest to, w którą stronę poszła Partia Demokratyczna”– stwierdza wywiad dla RealClearPolitics w odniesieniu do polityki aborcyjnej.
Źródło: Life Site News/Victoria Gisondi, AM
Dokąd zmierza nasza cywilizacja? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje w swojej książce - kontynuacji bestsellerowego "Roztrzaskanego lustra" - prof. Wojciech Roszkowski:
Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji
Czy cywilizacja zachodnia, do której wszak należymy, już upadła? A jeśli tak, to czy będzie w stanie się podnieść i pod jakimi warunkami? Pytania te nurtują wielu ludzi, także wybitnego intelektualistę i świetnego pisarza prof. Wojciecha Roszkowskiego. Autor rozważał je już w skrzącym się imponującą erudycją dziele „Roztrzaskane lustro”, które stało się bestsellerem ubiegłego roku.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.