Protest lekarzy przeciwko Karcie LGBT i seksualizacji dzieci. WESPRZYJ!

Nasi autorzy

Protest lekarzy przeciwko Karcie LGBT i seksualizacji dzieci. WESPRZYJ!

Kraków, 18.05.2013. Uczestnicy Marszu Równości podczas pochodu ulicami Krakowa. Fot. PAP/Jacek Bednarczyk Kraków, 18.05.2013. Uczestnicy Marszu Równości podczas pochodu ulicami Krakowa. Fot. PAP/Jacek Bednarczyk

 

Protestujemy w trosce o dobro polskich dzieci zagrożonych wieloletnią edukacją seksualną na zajęciach szkolnych „wychowanie seksualne” , opracowane według standardów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), które zakłada, że dzieci będą uczyć się od 4 roku życia o masturbacji, jako 6 latki – o wyrażeniu zgody na seks, a 9 latki – o pierwszych doświadczeń seksualnych i orgazmie.

List KSLP do Min Edukacji w sprawie seksualizacji dzieci. 9.03.2019

Szanowna Pani Minister 

Jesteśmy lekarzami zrzeszonymi w Oddziale Mazowieckim Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich. Jesteśmy również rodzicami. Poruszyło nas i zasmuciło podpisanie w dniu 18 lutego 2019 przez prezydenta m.st. Warszawy pana Rafała Trzaskowskiego deklaracji: „Warszawska Polityka Miejska na rzecz społeczności LGBT ” i tzw. „Karty LGBT”.

Oznacza to wprowadzenie w warszawskich szkołach a nawet przedszkolach zajęć z edukacji seksualnej zgodnej ze „Standardami edukacji w Europie” Światowej Organizacji Zdrowia. Według naszej wiedzy organy samorządu, w tym prezydent miasta, nie mają kompetencji do regulowania treści programów nauczania, które obowiązują w polskich placówkach oświatowych.

Wspomniane Standardy WHO zalecają m.in. aby dzieci poniżej 4 lat edukować seksualnie na temat „radości i przyjemności z dotykania własnego ciała oraz masturbacji w okresie wczesnego dzieciństwa”, co kłóci się z rozwojem psychofizycznym małego dziecka i jest szkodliwe dla procesu prawidłowego dojrzewania do roli ojca czy matki. Onanizm dziecięcy podlega leczeniu jako szkodliwy nałóg.

W Polsce od 1998r. obowiązuje edukacja seksualna typu A (Typ.1, wg Klasyfikacji Standardów WHO) czyli wychowania do miłości i zachowania abstynencji seksualnej, aż do zawarcia związku małżeńskiego. Została wprowadzona na mocy Ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego. W programie tych zajęć, „wychowania do życia w rodzinie”, informacje związane z seksualnością i płodnością przekazywane są w kontekście miłości i odpowiedzialności za drugiego człowieka. W podstawie programowej zajęcia dotyczące anatomii narządów męskich i żeńskich, aktu seksualnego, prokreacji i antykoncepcji, są przekazywane w kontekście relacji a nie samo-zaspokajania się, co służy trwałości rodziny. Wprowadzone rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w 2008r. poprawki programu nie zmieniły realizowanej edukacji seksualnej typu A, która w szkołach jest i powinna ze względu na zdrowie dzieci i rodzin być ukierunkowana na opóźnienie inicjacji seksualnej, wzmacnianie postawy wstrzemięźliwości i wierności jednemu partnerowi.

Sprzeciwiamy się agresywnie narzucanej edukacji B opartej o Deklarację Praw Seksualnych IPPF (Międzynarodowej Federacji Planowanego Rodzicielstwa) oraz Prawa Seksualne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Zakłada się w tych dokumentach, wbrew wiedzy o fizjologii człowieka, że dziecko jest seksualne od urodzenia i należy jego seksualność stymulować już wieku niemowlęcym, że rozładowanie napięcia seksualnego – jest warunkiem zachowania zdrowia i że nie ma ograniczeń wiekowych dla podjęcia aktywności seksualnej (!), że nastolatek ma prawo prowadzić aktywne seksualnie życie w oderwaniu od płodności, ma prawo do stosowania antykoncepcji i dokonania aborcji bez wiedzy i zgody rodzica, że dziecko rodzi się czystą płciowo kartą i „tylko kultura wypisuje na niej swoje znaczenia”. Szwecja jako pierwszy kraj w Europie, już w 1955r., wprowadziła demoralizującą, niszczącą młodzież edukację seksualną typu B, Wielka Brytania w 1993r, czego efektem jest lawinowy wzrost ciąż i aborcji u nastolatek w tych krajach.

Nie zgadzamy się jako lekarze i rodzice aby tego typu edukacja była wprowadzona w Warszawie a potem prawdopodobnie i w innych miastach. W szkołach mają być zatrudnieni „inspektorzy od seksu”, których zadaniem ma być tropienie upodobań seksualnych dzieci i młodzieży, informowanie ich o różnych możliwych formach ekspresji seksualnej by dzieciaki mogły szukać nowych doznań i dobrać najbardziej dla siebie odpowiednie. Takie podejście do dzieci ma cechy ich indoktrynacji i agresywnej seksualizacji. Oznacza ona odebranie dzieciom możliwości samodzielnego odkrywania piękna miłości, sprowadzenie jej do poziomu powierzchownych doznań, banalizację spraw płci, niszczenie naturalnego wstydu. W przyszłości prowadzić będą do zwiększenia częstości chorób przenoszonych drogą płciową, zaburzeń płodności, pogorszenia jakości życia w dojrzałym wieku.

Takie działania mające w sposób sztuczny zwiększać odsetek młodych ludzi należących do mniejszości seksualnych są jednocześnie próbą odebrania kompetencji wychowawczych rodzicom, co jest sprzeczne z Art. 30 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej – Zasadą ochrony i godności człowieka, a także Art. 48 , który głosi, że: Rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Wychowanie to powinno uwzględniać stopień dojrzałości dziecka, a także wolność jego sumienia i wyznania oraz jego przekonania .

Mamy nadzieję, że większość rodziców stanowczo sprzeciwi się działaniom u których podłoża jest niebezpieczna ideologizacja podejścia do wychowania dzieci w duchu skrajnego liberalizmu. Powszechna Deklaracja Praw Człowieka ONZ (1948) głosi, że Rodzice mają prawo pierwszeństwa w wyborze nauczania, które ma być dane ich dzieciom. (Art. 26 )

Mamy również nadzieję, że Pani Minister, jako zwolenniczka chronienia intymności dziecka i młodego człowieka nie pozwoli by wbrew obowiązującemu prawu krzywdzono nasze dzieci, i sprzeciwi się realizacji w przedszkolach i szkołach zamiarów prezydenta Warszawy. Liczymy, że wzmocni Pani pozycje wychowawczą szkoły poprzez swoją decyzję zakazu prowadzenia tego typu edukacji seksualnej.

Z poważaniem, Lekarze Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich

Prezes KSLP OM prof. Bogdan Chazan, Delegat KSLP OM lek. med. Grażyna Rybak

Do wiadomości:

Minister Zdrowia, Konsultant Krajowy do spraw Pediatrii, Naczelna i Okręgowa Izba Lekarska, Kuratorzy Oświaty, media, Rzecznik Praw Dziecka, Prezydent Warszawy;

JEŻELI WSPIERASZ PROTEST KATOLICKICH LEKARZY TO NAPISZ MAILA Z TREŚCIĄ "TAK" NA ADRES: anna.maczka@bialykruk.pl 

Przekażemy Państwa wsparcie protestującym lekarzom katolickim!

Dyktatura gender

Dyktatura gender

Adam Bujak, ks. Dariusz Oko, Benedykt XVI, ks. Waldemar Chrostowski, Krzysztof Feusette

Z obrony skrajnej mniejszości zrodził się atak na olbrzymią większość. Z tolerancji dla odmienności - gloryfikacja dewiacji i wszelkich zaburzeń. Z badań nad wpływem kultury na zachowania człowieka - koncepcja inżynierii biologicznej. Z nowoczesnego wychowania - seksualizacja dzieci i to już od przedszkola. Ze swobody światopoglądowej - obowiązkowa ateizacja. Kompletna swawola przedstawiana jest jako prawdziwa wolność. Tak oto na naszych oczach rodzi się dyktatura ideologii gender.

 

Komentarze (10)

 • Podpis:
  E-mail:
 • Daniel.Siedliński

  Zostałem na Zjeżdzie ,,zlinczowany '' jak przekazałem wydrukowany apel lekarzom na XXXVIII zleżdzie delagatów Izby lekarskiej w Gdańsku dna 16III 2019 roku , dyskusja jako ostatnia podczas obrad - 4 członków tzw zarządu wręcz dostało białej gorączki , pozostali skulili uszy i zagłosowali za odrzuceniem dyskusji i ew. poparciem Stanowiska - 1 pani Dr zdanie po zdaniu wykpiwała wręcz tekst apelu , inny lekarz twierdził że to głos Kaczyńskiego ,kolejny ze mamy wykonywać zalecenia WHO a nasz rzecznik odpowiedzialności zawodowej wręcz zdyskredytował mnie i podpisanych pod apelem jako tzw. światłych lekarzy . Uratował mnie były Prezes Izby lekarskiej dr Budziński prosząc o zaprzestanie dyskusji w takiej formie . Najgorsze że Prezes-ka Gdańskiego Oddziału Lekarzy katolickich powiedziała ze o zajętym stanowisku i apelu nic wie i nie popiera tego co ,,robią tam w Warszawie ... rece opadają ale mózg wrze nadal - będę prawdopodobnie interweniował w komisji etyki czy można w ten sposób na forum publicznym dyskredytować stanowisko innych lekarzy - wystarczylo przeciez tylko oświadczyć że nie podejmujemy dyskusji i nie zajmujemy stanowiska . Jest jeszcze łyzka miodu w tej beczce dziegżciu - 4 osoby na 75 wstrzymały się od glosu . Teraz rozumiem dlaczego władze naczelne izb lekarskim odseparowują powoli się od teczowego Gdańska , Warszawy , Poznania . Tylko pozostaje pytanie - część z tych lekarzy pełni funkcje dydaktyczne i akademickie - co przekażą studentom - strach myślec . Amen dr Dobrecki podczas powrotu powiedziąl że jeszcze 2-4 lata temu taka sytuacja nie miała by miejsca i stanowisko oraz apel lekarzy zyskał by pełne poparcie ale to se nie wrati ...

 • Marek

  Jestem przeciw deprawacji dzieci a Rafal Trzaskowski musi odejsc ze stanowiska Stolecznego Miasta Warszawy

 • jeka

  nie ma zgody na demoralizacje naszych dzieci popieram protest lekarzy.

 • Halina Morawska

  To jest zamach na moralny rozwój młodzieży i polskie społeczeństwo, to jest pogwałcenie charakteru ludzkiego ! Nie zgadzam się na takie szatanskie rządy w polskich miastach i szkołach. To jest uzależnienie Polski od europejskich i masonskich praw i pogwałcenie patriotycznych ideałów ! Rodzice protestujcie w szkołach i na ulicach. Co innego tolerancja i współczucie dla homoseksualistów a co innego zarazanie tymi zboczeniami ! To jakby dążenie aby rak był powszechną rzeczywistością !

 • JANINA SWIC

  to jest bardzo zle ,, Rzad nie moze dawac przyzwolenia na degradacje dzieci i mlodziezy w POLSCE bo to nic innego ,to jest chore , to napasc na nasze dzieci !!

 • miosław dunikowski

  tak

 • Sylwia Wnukowska Ziobro

  W pełni popieram Państwa stanowisko

 • zbyszek

  Ten Trzaska zwany Trzaskowskim nigdy nie był za mądry , ale Grzesiek w PO lubi takich głupszy ch od siebie i ten dureń ma świetlną przyszłość ? Nawet go lubi Donald / oczywiście ten nasz? bo ten z Ameryki , to siwy dym............? Ot tyle.................rodacy

 • Jerzy Binkowski

  Komentarze do prowokacji PRO-PEDOFILSKICH niech nie mobilizuja jedynie katolików. Problem jest "ludzki", nie konfesyjny! Potrzebny jest głos zdrowego rozsądku i odpowiedzialności moralnej każdego człowieka.

 • Jerzy Binkowski

  Apeluję do psychologów wychowawczych, rozwojowych i klinicznych. Nie wstydźcie się, że jesteście heteronormatywni.

 • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.