Prof. Grzegorz Kucharczyk: Pierwszy regulamin Facebooka nazywał się Czerwoną Książeczką. To nie przypadek

Nasi autorzy

Prof. Grzegorz Kucharczyk: Pierwszy regulamin Facebooka nazywał się Czerwoną Książeczką. To nie przypadek

Prof. Grzegorz Kucharczyk, autor książki Prof. Grzegorz Kucharczyk, autor książki "Katedra i uniwersytet. O kryzysie i nadziei chrześcijańskiej cywilizacji" (wyd. Biały Kruk). Fot.: Leszek Sosnowski/PD

Grzegorz Kucharczyk na kanwie premiery swojej nowej książki „Katedra i uniwersytet. O kryzysie i nadziei chrześcijańskiej cywilizacji” (wyd. Biały Kruk) powiedział między innymi o szokujących praktykach panujących w Facebooku. „Pierwszy wewnętrzny regulamin Facebooka był nazywany przez Marka Zuckerberga Czerwoną Książeczką. Przy czym twórca i właściciel Facebooka nie krył, że to jest dowód jego sympatii dla autora oryginalnej Czerwonej Książeczki, którym był największy ludobójca w dziejach świata, przywódca chińskich komunistów Mao Zedong. To jest o tyle ciekawe, że Mark Zuckerberg ostatnio uchodzi za awangardę bojowników o wolność słowa i porządnej debaty internetowej,” mówi prof. Grzegorz Kucharczyk.

Całą wypowiedź można znaleźć tutaj:

Katedra i uniwersytet. O kryzysie i nadziei chrześcijańskiej cywilizacji

Katedra i uniwersytet. O kryzysie i nadziei chrześcijańskiej cywilizacji

Grzegorz Kucharczyk

Kto nie wierzy w Boga, uwierzy we wszystko – ta myśl nigdy nie była bardziej prawdziwa niż w XXI wieku. Ileż to osób po odrzuceniu Boga gotowych jest zaakceptować każdy zabobon, najbardziej złudną utopię, z gruntu niewiarygodną manipulację myślową.

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.