Prezydent USA Donald Trump wprowadził ostrzejsze przepisy przeciwko imigrantom.

Nasi autorzy

Prezydent USA Donald Trump wprowadził ostrzejsze przepisy przeciwko imigrantom.

Zgodnie z wytycznymi amerykańskiego prezydenta, osoby ubiegające o schronienie w Stanach Zjednoczonych będą musiały wnosić opłaty, trudniej im będzie też uzyskać pozwolenia na pracę. 

Donald Trump polecił sekretarzom sprawiedliwości i bezpieczeństwa krajowego wprowadzenie opłat za złożenie aplikacji o przyznanie statusu uchodźcy. Osoby, które przekroczyły amerykańską granicę nielegalnie, nie będą mogły uzyskać pozwolenia na pracę do czasu rozpatrzenia ich sprawy przez sąd imigracyjny. 

Na wprowadzenie nowych przepisów utrudniających proces ubiegania się o azyl prezydent USA dał swoim ministrom 90 dni.
Ostatnie miesiące przyniosły znaczny wzrost liczby przypadków nielegalnego przekroczenia południowej granicy USA.

W marcu amerykańskie służby graniczne zatrzymały ponad 100 tysięcy osób, podczas gdy przed rokiem - około 40 tysięcy. 
Obecnie o status uchodźcy w Stanach Zjednoczonych ubiega się 800 tysięcy osób. Czas oczekiwania na rozpatrzenie ich wniosków wynosi 2 lata.

Źródło: polskieradio.pl, White House

Dlaczego przestałem być lewakiem

Dlaczego przestałem być lewakiem

Manfred Kleine‐Hartlage

Napisana żywym językiem, niepozbawiona ironii książka niemieckiego autora Manfreda Kleine-Hartlage to barwny opis jego drogi od zagorzałego socjalisty, działacza SPD, do wyznawcy wartości konserwatywnych i chrześcijańskich. Od groteski do normalności. Od oszustwa do prawdy.


 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.