Prezydent Donald Trump znów odwiedzi Polskę: Lubię Wasz naród! Nie mogę się doczekać!

Nasi autorzy

Prezydent Donald Trump znów odwiedzi Polskę: Lubię Wasz naród! Nie mogę się doczekać!

Prezydent USA Donald Trump. Prezydent USA Donald Trump.

Amerykański Prezydent Donald Trump przyjął zaproszenie od Andrzeja Dudy do ponownego odwiedzenia Polski.

Wizyta przywódcy USA rozpocznie się 31 sierpnia wieczorem i potrwa do 2 września. 1 września w Warszawie Prezydent Trump weźmie udział w uroczystościach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

– Wówczas spodziewamy się wystąpienia Prezydenta USA Donalda Trumpa – mówił podczas briefingu minister Wojciech Kolarski, dodając, że trwają prace nad szczegółami wizyty Prezydenta USA. – Będziemy o nich na bieżąco informować – zadeklarował.

Odnosząc się do listy gości podczas uroczystości rocznicowych minister Kolarski powiedział: – Po 15 sierpnia będziemy informować, kto przyjął zaproszenie i jak wygląda lista uczestników uroczystości 1 września w Warszawie.

Poprzednia wizyta w Polsce Donalda Trumpa z Małżonką miała miejsce w lipcu 2017 r. Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda już dwukrotnie gościli w Białym Domu: we wrześniu 2018 r. i w czerwcu b.r. Mówiąc o tej wizycie prezydent Donald Trump zwrócił uwagę na dobre relacje, jakie łączą Polskę i USA oraz powiedział: – Nie mogę się doczekać. Lubię Wasz naród!  

Niepodległa! 1864-1924. Jak Polacy odzyskali Ojczyznę.

Niepodległa! 1864-1924. Jak Polacy odzyskali Ojczyznę.

Andrzej Nowak

Profesor Andrzej Nowak pisze: „Sens odzyskanej w roku 1918 niepodległości zrozumiemy tylko wtedy, gdy nie stracimy z oczu tego ogromnego dziedzictwa, które chroniła ona przez poprzednie wieki. Ani też tego dramatu, jakim stała się próba zniszczenia tego dziedzictwa przez rozbiory”.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.