Prezydent Donald Trump: Demokraci wspierają aborcję aż do chwili narodzin. To jest wyszarpywanie dzieci z łona matki

Nasi autorzy

Prezydent Donald Trump: Demokraci wspierają aborcję aż do chwili narodzin. To jest wyszarpywanie dzieci z łona matki

Prezydent Donald Trump  Fot. Wikimedia Prezydent Donald Trump Fot. Wikimedia

Prezydent Donald Trump ponownie uderzył w demokratów w temacie aborcji, rozpoczynając kampanię reelekcyjną 19 lipca wieczorem w Orlando na Florydzie. „Praktycznie każdy wysoko postawiony demokrata wspiera teraz aborcję finansowaną przez podatników aż do momentu narodzin”, powiedział wielkiemu tłumowi, który gwałtownie buczał po jego komentarzu, „wyszarpywanie dzieci prosto z łona matki”. Po raz pierwszy w podobnych słowach opisał późną aborcję podczas finałowej debaty z Hillary Clinton pod koniec października 2016 r. Żaden kandydat na prezydenta nie ujął tego wcześniej w taki sposób. Wieczorem w Orlando przed tłumem 20 000 osób

Trump opisał następnie ostatnie wysiłki na szczeblu państwowym zmierzające do legalizacji pozostawienia dziecka, które przeżyło nieudaną aborcję, aby zmarło, jak to proponowano w Wirginii i innych stanach. Również nie przebierał wówczas w słowach: „Wiodący demokraci sprzeciwili się nawet środkom zapobiegającym egzekucji dzieci po urodzeniu” – stwierdził, podczas gdy buczenie się wzmagało „Było to widać w Wirginii. Republikanie wierzą, że każde życie jest świętym darem Boga” - kontynuował prezydent wśród okrzyków i oklasków – „dlatego poprosiłem Kongres, aby zakazał skrajnie późnej aborcji”.
Trump wezwał Kongres Stanów Zjednoczonych do zakazania późnej aborcji w swoim orędziu o stanie państwa w lutym br. Wyraził silne potępienie dla skrajnych oświadczeń i ustawodawstwa proaborcyjnych demokratów w Nowym Jorku i Wirginii na początku tego roku. Nowy Jork przeprowadził radykalne rozszerzenie dopuszczalności aborcji, gdy tylko demokraci opanowali jego władze w styczniu, a Wirginia rozważała legalizację aborcji do momentu urodzenia, w tym pozostawienie dziecka, które przeżyłoby zabieg, na śmierć, jeśli matka by tego zażądała, co spotkało się z wyraźną aprobatą demokratycznego gubernatora Ralpha Northama. „Nie może być większego kontrastu z pięknym obrazem matki trzymającej niemowlę, niż mrożące krew w żyłach demonstracje, jakie nasz naród widział w ostatnich dniach” – powiedział Trump w lutowym przemówieniu do narodu. „Prawodawcy w Nowym Jorku wiwatowali z zadowoleniem z powodu uchwalenia ustawodawstwa, które pozwoliłoby wyrwać dziecko z łona matki chwilę przed narodzeniem. To są żywe, czujące, piękne dzieci, które nigdy nie będą miały szansy podzielić się swoją miłością i marzeniami ze światem” - powiedział. „A potem mieliśmy przypadek gubernatora Wirginii, w którym stwierdził, że zabije dziecko po urodzeniu”.

„Demokraci stają się partią późnej aborcji, wysokich podatków, otwartych granic i przestępczości!”, napisał także prezydent pod koniec stycznia na Twitterze.

W przemówieniu na marcowym wiecu w Michigan Trump potępił demokratów i ich poparcie dla dzieciobójstwa i aborcji: „W ostatnich miesiącach Partia Demokratyczna agresywnie naciskała na skrajnie późną aborcję”, powiedział, „pozwalając na wyszarpywanie dzieci z łona matki aż do momentu narodzin”. Na te komentarze także odpowiedziano buczeniem.

W nagranej wiadomości wideo do Marszu dla Życia w styczniu Trump powiedział: „Każde życie jest warte ochrony” i zobowiązał się zawetować każdy przepis trafiający na jego biurko, który „osłabia ochronę życia ludzkiego”. Z drugiej strony, w zeszłym miesiącu prezydent zareagował na wprowadzenie najsilniejszego zakazu aborcji w USA, ustawy o ochronie życia ludzkiego w Alabamie, rozczarowującym i nieprecyzyjnym stwierdzeniem popierającym wyjątki od aborcji.

Źródło: Life Site News

Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej

Roztrzaskane Lustro - Upadek cywilizacji zachodniej

Wojciech Roszkowski

Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Trzymamy w ręku książkę, która jest jednym z najważniejszych dzieł współczesnej humanistyki, nie tylko polskiej. Wybitny uczony i pisarz, wielki erudyta, prof. Wojciech Roszkowski, dokonuje w niej bilansu naszej cywilizacji. Bilans to dramatyczny.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.