Prezes proaborcyjnej organizacji: obalenie Roe vs Wade możliwe

Nasi autorzy

Prezes proaborcyjnej organizacji: obalenie Roe vs Wade możliwe

Norma McCorvey (Jane Roe) i jej prawniczka Gloria Allred na schodach Sądu Najwyższego, 1989.   Fot.  Lorie Shaull / Wikimedia Norma McCorvey (Jane Roe) i jej prawniczka Gloria Allred na schodach Sądu Najwyższego, 1989. Fot. Lorie Shaull / Wikimedia

W niedawnym wywiadzie prezes proaborcyjnej grupy NARAL ujawniła, że organizacja przygotowuje się na obalenie wyroku Sądu Najwyższego z 1973 r . w sprawie Roe vs Wade, który narzucił aborcję na życzenie w Stanach Zjednoczonych.

Prezes NARAL Pro-Choice America, Ilyse Hogue, zapytana w wywiadzie dla dziennika Daily Beast z 3 stycznia, czy Stany Zjednoczone mogą „naprawdę stracić Roe vs Wade”, odpowiedziała, że ​​jej organizacja się na to przygotowuje. „Absolutnie możemy i na pewno przygotowujemy się na to z naszymi partnerami w ruchu [na rzecz aborcji]” - powiedziała Hogue. „Duża część naszej pracy w ciągu ostatnich kilku lat polegała na zapewnieniu, że mamy to, co nazywamy wyspami dostępu – niebieskie [tj. skłaniające się ku Demokratom – przyp. red.] stany, które kodyfikują prawo do aborcji. Zapewniamy, że mamy na miejscu praktykę tego rodzaju, gdzie mogą się udać kobiety”, dodała.

Komentarze Hogue pojawiły się trzy miesiące po tym, jak prezydent Donald Trump, określany jako najbardziej pro-life spośród prezydentów USA, doczekał się, że Sąd Najwyższy zaprzysiągł Amy Coney Barrett jako trzecią spośród sędziów, których nominował jako prezydent. Zaprzysiężenie dwóch pierwszych, Neila Gorsucha i Bretta Kavanaugha, dało już Sądowi konserwatywną przewagę 5-4, chociaż nie zawsze orzekał on w ten sposób. Oczekuje się, że zaprzysiężenie Barrett w październiku zeszłego roku doda teraz konserwatywnych wpływów w sprawach, które toczą się przed najwyższym sądem w kraju.

Źródło: Life Site News/Pete Baklinski, AM

Święta Rodzina

Święta Rodzina

Adam Bujak, ks. Waldemar Chrostowski

W czasach, kiedy rodzina przeżywa swój największy w dziejach kryzys, gdy jest zewsząd brutalnie atakowana przez nowe ateistyczne trendy i ideologie, najlepszą jej obroną jest przedstawienie pewnego – niezachwianego – wzoru wiary, nadziei i pokoju. Wzorem tym była, jest i bez wątpienia pozostanie dla kolejnych pokoleń matek, ojców i dzieci – Święta Rodzina z Nazaretu.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.