Premiera książki "Idiotokracja" Janusza Szewczaka z autorem, prof. Roszkowskim, wicepremierem Sasinem i Janem Pietrzakiem!

Nasi autorzy

Premiera książki "Idiotokracja" Janusza Szewczaka z autorem, prof. Roszkowskim, wicepremierem Sasinem i Janem Pietrzakiem!

Wydawnictwo Biały Kruk oraz  Towarzystwo Patriotyczne w Warszawie zapraszają 4 marca 2020 r. (środa) o godz. 18.00 do siedziby Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Warszawie, ul. Foksal 3/5 na premierę najnowszej książki Janusza Szewczaka: „Idiotokracja, czyli zmowa głupców".

W spotkaniu udział weźmie i głos zabierze wicepremier oraz minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

 

Przywitanie i wprowadzenie

Leszek Sosnowski, prezes Wydawnictwa Biały Kruk 

 

Zmierzch cywilizacji w obliczu głupoty 

Prof. Wojciech Roszkowski, ekonomista, historyk, pisarz 

 

Głupota, czyli stara choroba w nowej odsłonie 

Janusz Szewczak, analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki i publicysta 

 

Krótki koncert najnowszych pieśni Jana Pietrzaka

 

Co jest lekiem na idiotokrację? Rozum i mądrość, zdrowy rozsądek, uczciwość i moralność. Bez powrotu do Boga, twierdzi zarówno Janusz Szewczak, jak i wiele cytowanych przez niego prawdziwych autorytetów, świat się nie wyleczy; bez Boga nasza cywilizacja, zakorzeniona tak głęboko w chrześcijaństwie, zginie. Jednymi z najlepszych narzędzi terapeutycznych są mądre książki. Do nich trzeba na pewno zaliczyć „Idiotokrację”, dzieło nie tylko mądre, ale i wydane na najwyższym poziomie edytorskim, pięknie ilustrowane. 

Idiotokracja - Czyli zmowa głupców

Idiotokracja - Czyli zmowa głupców

 

Głupcy zawsze istnieli, niektórzy z nich sięgali nawet po władzę, ale nigdy jeszcze w dziejach świata ród ludzki nie miał do czynienia z prawdziwą inwazją głupoty. Zjawisko to stało się bardzo groźne, albowiem objęło niektóre kręgi władzy. Powstały fałszywe elity składające się w całości z durniów i dewiantów różnej maści, którzy trzymają się razem, wspierają i rządzą lub choćby próbują rządzić.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.