Premiera książki „Cuda polskie. Matka Boża i święci w naszych dziejach” autorstwa Czesława Ryszki

Nasi autorzy

Premiera książki „Cuda polskie. Matka Boża i święci w naszych dziejach” autorstwa Czesława Ryszki

Z ogromną radością zapraszamy na premierę niezwykłej książki Czesława Ryszki, zatytułowanej „Cuda polskie. Matka Boża i święci w naszych dziejach”. To wyjątkowa publikacja, która pozwala spojrzeć na historię Polski z perspektywy człowieka wierzącego, chrześcijanina, co czyni ją nie tylko wartościowym, ale i unikalnym dziełem na naszym rynku wydawniczym.

O książce

„Cuda polskie” to barwnie i żywo napisana opowieść o autentycznych wydarzeniach, konkretnych osobach oraz sprawdzonych opiniach, które miały miejsce od czasów Mieszka I aż po współczesność. Czesław Ryszka, znany publicysta i pisarz, wnikliwie śledzi dzieje Polski pod kątem znaków z Nieba, które uznane zostały za cudowne w szerokim znaczeniu tego słowa. Autor nie ogranicza się jedynie do cudów potwierdzonych oficjalnie przez Kościół, ale uwzględnia również te wydarzenia, które miały (i mają) charakter zjawisk cudownych.

Zawartość

Książka zawiera solidną porcję wiedzy o minionych wiekach, opisując wyłącznie historyczne fakty, pomijając fantazje i domniemania. O cudach donoszą liczne dokumenty, w tym prowadzone od wieków kroniki w ponad 1200 polskich sanktuariach maryjnych oraz poświęconych poszczególnym świętym i błogosławionym, którzy zostali nam posłani na trudne czasy, wielokroć przynosząc ratunek i zawsze budząc nadzieję. Autor prezentuje pomoc Matki Bożej w bitwach oraz przywołuje konkretne cudowne wydarzenia dotyczące nawróceń, uzdrowień z nieuleczalnych chorób, a także uratowania życia w sytuacjach absolutnego zagrożenia.

Walory publikacji

„Cuda polskie” to nie tylko książka ku pokrzepieniu serc, ale również ważne narzędzie do walki z głębokim kryzysem duchowym Europy. Publikacja wzbogacona jest o 192 unikatowe ilustracje, które kapitalnie uzupełniają i wzmacniają przekaz, czyniąc z niej prawdziwe dzieło sztuki edytorskiej.

W obliczu współczesnych wyzwań, gdy cywilizacja chrześcijańska staje się jałowa dla Ewangelii, książki takie jak „Cuda polskie” stanowią mocny odpór przeciwko dechrystianizacji naszego życia. To inspirujące i budujące dzieło ukazuje przepiękny obraz naszej Ojczyzny na przestrzeni ponad tysiąca lat, przypominając o interwencjach świętych patronów, które kształtowały i nadal kształtują naszą wspólną i lokalną historię.

Czesław Ryszka i wydawnictwo Biały Kruk zapraszają do wspólnego odkrywania cudów, które kształtowały naszą historię i wciąż inspirują do walki o lepsze jutro. Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, aby wzbogacić swoją biblioteczkę o prawdziwy skarb literatury chrześcijańskiej i historycznej. Dołączcie do grona czytelników tej wyjątkowej publikacji i odkryjcie na nowo historię Polski widzianą przez pryzmat wiary.

TP

Wiadomości o premierach nowych książek Białego Kruka i spotkaniach autorskich prosto na Twoją skrzynkę mailową, a do tego jeszcze prezent - bon 50 zł na zakupy w naszej księgarni internetowej! Dołącz już dziś do grona Czytelników Biuletynu Białego Kruka! Aby to zrobić, kliknij TUTAJ.

Cuda polskie. Matka Boża i święci w naszych dziejach

Cuda polskie. Matka Boża i święci w naszych dziejach

Czesław Ryszka

Na historię naszego kraju należy patrzeć z punktu widzenia człowieka wierzącego, chrześcijanina, jeśli chce się dzieje Polski interpretować uczciwie. Ta książka nie jest suchym dziełem naukowym, lecz zawiera solidną porcję wiedzy o minionych wiekach. Jest napisana barwnie i żywo. Prezentuje autentyczne wydarzenia, konkretne osoby oraz sprawdzone opinie. Obejmuje okres od Mieszka I po współczesność.

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.