PREMIERA: Historia chrześcijaństwa od XVI wieku aż do dziś. To lektura na dzisiejsze czasy!

Nasi autorzy

PREMIERA: Historia chrześcijaństwa od XVI wieku aż do dziś. To lektura na dzisiejsze czasy!

Drugi i ostatni tom „Historii chrześcijaństwa” prof. Wojciecha Roszkowskiego wprowadza nas w burzliwe czasy nowożytności, w których dramatycznie zakwestionowana została misja i pozycja Kościoła katolickiego. W błyskotliwie napisanych rozdziałach Profesor kieruje naszą uwagę na reakcję chrześcijan wobec przełomowych wydarzeń historycznych. Ukazuje przykłady niełatwych decyzji, niejednokrotnie prowadzących do upadku, ale przede wszystkim przykłady wierności tak często uwieńczonej koroną męczeństwa. Jest to barwna panorama, której ogromną zaletą jest to, że przedstawia rozwój chrześcijaństwa aż po najdalsze zakątki świata. Autor, podobnie jak czyni to w  „Świecie Chrystusa”, „Roztrzaskanym lustrze” czy „Buncie barbarzyńców”, z jednej strony komentuje przebieg i znaczenie najważniejszych przełomów dziejowych – z drugiej ideologie i poglądy jakie za nimi stoją.

Reformacja, rewolucja francuska czy wojna domowa w Hiszpanii – wydarzenia znane nam już co najmniej od czasów szkolnych – są przez Profesora Roszkowskiego opisywane bez krzty politycznej poprawności. Wyciąga on na światło dzienne ich prawdziwe odcienie, ukazując demoniczne wręcz bestialstwo wrogów Kościoła. Krew męczenników angielskich po zwycięstwie reformacji nad Tamizą, rojalistów wandejskich oraz hiszpańskich katolików jeszcze raz woła o pamięć z kart tej książki.

W ostatnich rozdziałach Autor pochyla się nad tragicznym dla Kościoła wiekiem XX. Największe w historii świata prześladowania, masowa dechrystianizacja i momenty triumfu antyboskich i antyludzkich ideologii – minione stulecie zostanie pod wieloma względami zapamiętane jako czas kryzysu i zapaści człowieczeństwa. „Historia chrześcijaństwa” przypomina jednak również o tym, że mamy powody do nadziei. Zaufanie, jakie daje wiara, manifestuje się w działalności ogromnej liczby świętych (zarówno wyniesionych, jak i niewyniesionych na ołtarze), a także w walce o prawdę i nienaruszalność Objawienia, nawet jeżeli chwilowo wydaje się ona przegrana. Czytelnym symbolem tej walki jest postać papieża Piusa X.

Doskonale prowadzona narracja, całościowe ujęcie tematu i bogata szata graficzna na najwyższym poziomie edytorskim sprawiają, że „Historia chrześcijaństwa” prof. Wojciecha Roszkowskiego jest idealnym kompendium z zakresu dziejów Kościoła i żywotów świętych.

Historia chrześcijaństwa. Świętości, upadki i nawrócenia, Tom 2 Od XVI do XXI wieku

Historia chrześcijaństwa. Świętości, upadki i nawrócenia, Tom 2 Od XVI do XXI wieku

Wojciech Roszkowski

Nawet regularne uczestnictwo w Mszach św. nie daje pogłębionej znajomości dziejów Kościoła katolickiego; podczas Eucharystii zapoznajemy się głównie z Chrystusowym nauczaniem. Natomiast wiedzę na temat historii Kościoła trzeba zdobywać osobno i najczęściej samemu, ponieważ lekcje religii w szkołach też są niewystarczające.

 Komplet obu tomów można zakupić w wyjątkowej, promocyjnej cenie! 

PAKIET Historia chrześcijaństwa. Świętości, upadki i nawrócenia tom 1 i 2

PAKIET Historia chrześcijaństwa. Świętości, upadki i nawrócenia tom 1 i 2

 

.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.