Popularność za wszelką cenę? Tym razem brawura influencerów doprowadziła do tragedii

Nasi autorzy

Popularność za wszelką cenę? Tym razem brawura influencerów doprowadziła do tragedii

Nie po raz pierwszy chęć zaistnienia w mediach społecznościowych doprowadziła do tragedii. Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pexels. Nie po raz pierwszy chęć zaistnienia w mediach społecznościowych doprowadziła do tragedii. Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pexels. Młode dziewczyny często robią wszystko, aby zaistnieć w mediach społecznościowych i zdobyć jak największą ilość followersów. Niestety dla 22-letniej Julii Henessy Cayuela – brazylijskiej gwiazdy Instagrama - skończyło się to tragedią. Młoda kobieta zginęła w wypadku motocyklowym tuż po opublikowaniu ostatniego posta „Życie jest krótkie – zaszalejmy. Ja, ty, Bóg i droga. Twoje marzenia są moimi”. Post obejrzało ponad 332.000 followersów uroczej Julii.   

15 lipca dziewczyna wybrała się na wycieczkę motorową ze swoim mężem Danielem; niestety rozbili się w okolicach miasta São José dos Pinhais. Nieprzytomną Julię w stanie krytycznym przewieziono śmigłowcem do szpitala – niestety zmarła w drodze na skutek nagłego zatrzymania akcji serca. Jej mąż nadal walczy o życie; nie wie o śmierci żony.  

Młode małżeństwo lubiło dokumentować swoje wyprawy motocyklowe na Instagramie. Jedno z ich ostatnich wspólnych zdjęć przedstawia ich pozujących na tle ogromnego żółtego napisu tworzącego nazwę brazylijskiego miasta Capão Bonito.

Jeden z followersów Julii stwierdził nawet, że na ostatnim nagraniu „z trasy” widać było, że młode małżeństwo wybrało się w podróż bardzo krętą drogą, a tego dnia pogoda była wyjątkowo mglista. Niestety, jak widać tym razem brawura młodych ludzi doprowadziła do tragedii.  

Źródło: New York Post/ Rob Bailey-Millado, MM

Nikt z nas nie jest wolny od słabości i błędów, jednak Bóg zostawił nam swoje Drogowskazy, dzięki którym łatwiej jest nam iść przez życie. Pisze o tym w swojej książce ks. prof. Waldemar Chrostowski:

Dekalog

Dekalog

ks. Waldemar Chrostowski

Dziesięć Bożych Przykazań odmieniło świat, wprowadziło ład w stosunkach między ludźmi i przygotowywało człowieka na przyjście Chrystusa. Zna je niby każdy – ale czy na pewno wszystkie? Czy je rozumie? Jak np. pogodzić polecenie „nie zabijaj” z karą śmierci? Dlaczego jako dzień święty święcimy niedzielę, a nie szabat? Czy przykazań naprawdę jest dziesięć? Pytań wokół Dekalogu wiele.


Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.