Podpalił figurę Jezusa i dwa domy. Na Florydzie schwytano niebezpiecznego podpalacza

Nasi autorzy

Podpalił figurę Jezusa i dwa domy. Na Florydzie schwytano niebezpiecznego podpalacza

Kościół katolicki cierpi dzisiaj wiele prześladowań. Na zdjęciu zmasakrowana kulami dżihadystów figura Chrystusa na krzyżu na terenie zbombardowanego centrum duszpasterstwa Jezuitów w Aleppo. fot. Adam Bujak, Kościół katolicki cierpi dzisiaj wiele prześladowań. Na zdjęciu zmasakrowana kulami dżihadystów figura Chrystusa na krzyżu na terenie zbombardowanego centrum duszpasterstwa Jezuitów w Aleppo. fot. Adam Bujak, "Tragedia Aleppo", Biały Kruk, 2017 Według lokalnych władz mężczyzna z Beverly Hills na Florydzie został aresztowany za podpalenie dwóch domów i posągu Jezusa.

25-letni James Lee Harris podpalił drzewo i figurę Jezusa Chrystusa  przy katolickim kościele Matki Bożej Łaskawej w Beverly Hills, pusty dom przy South Barbour Street i kolejny opuszczony dom przy South Wadsworth Avenue.

„Podpalenie jest nie tylko niebezpieczne, ale w niektórych przypadkach może być śmiertelne” – powiedział w oświadczeniu 23 października szeryf hrabstwa Citrus, Mike Prendergast. „Nikt w naszej społeczności nie został ranny podczas niewyobrażalnych czynów Harrisa. Gratuluję naszym zastępcom, detektywom ds. przestępstw społecznych i naszym partnerom ze straży pożarnej hrabstwa Citrus za szybką i rzetelną pracę, aby chronić naszą społeczność przed dalszymi szkodami”.

Pożar „spowodował poważne szkody” w domu przy South Wadsworth Avenue. Według policji płot przed domem przy South Barbour Street został podpalony, a jego okna „polane płynem, prawdopodobnie benzyną”. Harris próbował również podpalić zbiorniki z propanem w katolickim kościele, gdzie podpalił posąg Jezusa i drzewo, jak po raz pierwszy doniósł portal FOX 13 Tampa Bay.

Biuro Szeryfa hrabstwa Citrus po uzyskaniu materiału z monitoringu zidentyfikowało Harrisa jako osobę podejrzaną w związku z trzema oddzielnymi przypadkami podpaleń, a on ostatecznie przyznał się do wszystkich trzech przestępstw po tym, jak zabrano go na przesłuchanie. Motyw był nieznany w momencie publikacji wiadomości.

Sprawcy postawiono cztery zarzuty, w tym podpalenie kościoła i podpalenie mieszkania;  trafił do zakładu karnego z kaucją w wysokości 36 000 dolarów.

Szeryf Prendergast podziękował świadkom „za tak szybkie przedstawienie bezcennych informacji”, które pomogły jego wydziałowi rozwiązać sprawę.

Źródło: Fox News/Audrey Conklin, AM

Czym byłaby nasza cywilizacja bez Kościoła? Czy przetrwa mimo nieustannych ataków na chrześcijańskie dziedzictwo? Odpowiedzi na te pytania poszukuje w swojej książce prof. Grzegorz Kucharczyk:

Katedra i uniwersytet. O kryzysie i nadziei chrześcijańskiej cywilizacji

Katedra i uniwersytet. O kryzysie i nadziei chrześcijańskiej cywilizacji

Grzegorz Kucharczyk

Kto nie wierzy w Boga, uwierzy we wszystko – ta myśl nigdy nie była bardziej prawdziwa niż w XXI wieku. Ileż to osób po odrzuceniu Boga gotowych jest zaakceptować każdy zabobon, najbardziej złudną utopię, z gruntu niewiarygodną manipulację myślową.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.