Pekao: „Jesteśmy blisko.” Szkolenia z pierwszej pomocy czy doposażenie hospicjum.
Doposażenie hospicjum, szkolenie z pierwszej pomocy, warsztaty z samoobrony dla nastolatek, zajęcia proekologiczne – to tylko niektóre z projektów w ramach czwartej edycji programu wolontariackiego „Jesteśmy blisko”, organizowanego przez Bank Pekao S.A. oraz Fundację Banku Pekao S.A. im. dr. Mariana Kantona.
Bank Pekao organizuje akcję „Jesteśmy blisko” od 2019 r. Jej celem jest wspieranie inicjatyw dotyczących edukacji, kultury i sztuki, pomocy osobom z niepełnosprawnościami, ekologii, ochrony zdrowia i sportu. Idea przedsięwzięcia jest bardzo prosta i jednocześnie angażująca – pracownicy banku sami zgłaszają inicjatywy, które chcieliby zrealizować na rzecz swoich lokalnych społeczności w ramach wolontariatu. Autorzy zwycięskich pomysłów otrzymują na ten cel do 4500 zł od Fundacji Banku Pekao S.A. im. dr. Mariana Kantona. W konkursie może wziąć udział każdy pracownik Banku Pekao. Lider inicjatywy angażuje w akcję nie tylko współpracowników ale także mieszkańców miejscowości, w której organizowana jest akcja.
– Z roku na rok liczba inicjatyw w wolontariacie pracowniczym Banku Pekao zwiększa się. Wszystkie te akcje pokazują, że jesteśmy wrażliwi na potrzeby innych i jest w nas gotowość do niesienia pomocy. To niezmiernie ważne w obecnych covidowych czasach i przekłada się na budowanie kultury naszej organizacji, która jest zaangażowana społecznie – powiedział Prezes Banku Pekao S.A. Leszek Skiba.
Tej jesieni zorganizowano czwartą edycję konkursu, gdzie zrealizowano aż 44 inicjatywy wolontariatu w różnych zakątkach Polski. Dzięki zróżnicowaniu tematów, bankowi wolontariusze mogli wykazać się w wielu dziedzinach życia i zacieśniać więzi z lokalną społecznością. Przedsięwzięcia, w których uczestniczyli pracownicy banku, obejmowały m.in szkolenie z pierwszej pomocy przeprowadzone przez strażaków z OSP dla lokalnej społeczności w Bełżycach, warsztaty z samoobrony dla nastolatek w Grajewie czy też zajęcia integrujące seniorów i młodzież w Radowiskach Wielkich.
Wolontariusze pomogli również w remoncie sali klubu sportowego karate w Rumii, a także zorganizowali wydarzenie promująca ideę morsowania w Zdzieszowicach. W Kołczynie lokalna społeczność mogła wziąć udział w zorganizowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich wydarzeniu promującym regionalne tradycje, a w Koszalinie wolontariusze uczestniczyli w przygotowaniu sesji zdjęciowej gotowych do adopcji kotów. Nie zabrakło również inicjatyw związanych z ochroną środowiska naturalnego. Np. w miejscowości Gruty w województwie kujawsko-pomorskim wolontariusze Pekao zorganizowali „eko wolontariat”, a w jego ramach zamontowali hotele dla owadów w miejskim parku i wykonali „mini ogrody zimozielone”.
– Kolejne edycje konkursu cieszą się coraz większą popularnością wśród bankowych wolontariuszy. Do tej pory podczas wszystkich edycji zrealizowano 230 inicjatyw w miastach i na wsiach w Polsce. Dla pracowników jest to nie tylko forma samorealizacji, ale także integracji z zespołem i realna pomoc lokalnym społecznościom, w których na co dzień żyją. Pozytywny odzew ze strony organizacji przyjmujących pomoc wolontariuszy potwierdzają, że taka forma zaangażowania pomaga realizować ich potrzeby – mówi Anna Strukowicz, koordynator wolontariatu w Banku Pekao S.A.
Artykuł powstał we współpracy z Pekao S.A.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.