Paryż „strefą wolności dla osób LGBTQI+”. Włodarze miasta walczą z "homofobią"
Rządzący Paryżem nie po raz pierwszy ulegają lewicowym ideologiom. Co dzieje się z Francją, najstarszą córą Kościoła? fot. By Brieuc DANIEL from Paris, France - Tour Eiffel Passy, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=105373574 Anne Hidalgo, mer Paryża, przedstawicielka francuskiej Partii Socjalistycznej, znana jest z protęczowych sympatii. Z okazji dość dziwacznego „światowego dnia przeciwko homofobii” zdecydowała się na „symboliczny” i „znaczący” gest ogłoszenia Paryża „strefą wolności dla osób LGBTQI+”. Ów gest, jak mówi pani mer, jest związany „z niepokojącym nagminnym łamaniem praw osób LGBTQI+ i stosowanymi wobec niech represjami”. „Pod tym względem nic się nie zmieniło” - twierdzi Anne Hidalgo.
Zastępca pani mer Jean-Luc Romero-Michel, odpowiedzialny za przestrzeganie praw człowieka, integrację i walkę z dyskryminacją, planuje podczas najbliższego posiedzenia Rady Paryża zapowiedzianego na początek czerwca oficjalnie ogłosić stolicę Francji „Strefą wolności dla osób LGBTQI+”. „Miasto Paryż pragnie także pokazać swoje silne wsparcie dla tych osób, które znajdują się w ciągłym niebezpieczeństwie”. Jest to również nawiązanie do przegłosowanej w marcu ustawy parlamentu UE ogłaszającej Unię „strefą wolności osób LGBTQ”. Nie zabrakło też wzmianki o „polskiej homofobii”, której pragną się przeciwstawić władze Paryża.
Jean-Luc Romero-Michel zamierza także wdrożyć „konkretne wytyczne w celu ochrony osób LGBTQI+ w miejscach publicznych”, które zostaną ogłoszone na posiedzeniu Rady. Projekt przewiduje także programy szkoleniowe, w tym dla powoływanych w przyszłości specjalnych kadr policji miejskiej, do której zadań będzie należało zapobieganie „homofobicznym zachowaniom”.
Źródło: Valeurs Actuelles, MM
Przez upadek moralny upadały cywilizacje, czy i naszą czeka podobny los? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje w kontynuacji bestsellerowego "Roztrzaskanego lustra" prof. Wojciech Roszkowski:
Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji
Czy cywilizacja zachodnia, do której wszak należymy, już upadła? A jeśli tak, to czy będzie w stanie się podnieść i pod jakimi warunkami? Pytania te nurtują wielu ludzi, także wybitnego intelektualistę i świetnego pisarza prof. Wojciecha Roszkowskiego. Autor rozważał je już w skrzącym się imponującą erudycją dziele „Roztrzaskane lustro”, które stało się bestsellerem ubiegłego roku.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.