Osiem błogosławieństw w interpretacji biblisty i teologa ks. prof. Waldemara Chrostowskiego już w sprzedaży!

Nasi autorzy

Osiem błogosławieństw w interpretacji biblisty i teologa ks. prof. Waldemara Chrostowskiego już w sprzedaży!

Nakładem wydawnictwa Biały Kruk ukazała się bogata w treść, pięknie opracowana książka pt. Osiem błogosławieństw. Publikacja stanowi komentarz do znanych większości katolikom ośmiu błogosławieństw wygłoszonych przez Chrystusa na Górze. Mimo powszechnej znajomości treści błogosławieństw, kłopotów przysparza właściwa interpretacja wypowiedzianych przez Jezusa słów, szczególnie tych dotyczących „ubogich w duchu”. Niejednokrotnie zastanawiamy się jaki powinien być człowiek ubogi w duchu.

Głęboki sens i znaczenie ośmiu błogosławieństw wyjaśnia w tej napisanej piękną polszczyzną i wysmakowanej edytorsko książce cieszący się ogromnym autorytetem biblista i teolog, ks. prof. Waldemar Chrostowski – laureat prestiżowej Nagrody Josepha Ratzingera. Ks. Chrostowski zwraca uwagę, że błogosławieństwa „ukazują i potwierdzają najgłębszy sens i potrzebę Dobrej Nowiny. Uczniowie Jezusa zapamiętali te słowa, po czym utrwalili je na piśmie. Dzięki temu stały się one kluczowym programem religijnym i moralnym, który wyznacza główne kierunki życia i postępowania wyznawców Chrystusa”.

Każde z ośmiu błogosławieństw zostało objaśnione osobno w odwołaniu zarówno do czasów Starego i Nowego Testamentu, jak i do współczesności. Autor tłumacząc błogosławieństwa niejednokrotnie odwołuje się do rozważań dwóch wspaniałych papieży – św. Jana Pawła II i Benedykta XVI.

Niewątpliwym atutem tej książki są nawiązujące do treści ilustracje – ryciny z bogatych zasobów krakowskiego Muzeum Narodowego. Stanowią one nie tylko upiększenie, ale są niepodważalnym świadectwem, że Pismo Święte stanowi od wieków niewyczerpane źródło artystycznych inspiracji. W tej serii ukazała się również książka „Uczynki miłosierdzia”.

 

Osiem błogosławieństw

Osiem błogosławieństw

ks. Waldemar Chrostowski

Treść ośmiu błogosławieństw wygłoszonych przez Chrystusa na Górze jest bez wątpienia znana większości katolików. Jednak z właściwą ich interpretacją bywają niestety kłopoty. Najwięcej trudności przysparza zwykle wyjaśnienie, kogo miał Jezus na myśli mówiąc o „ubogich w duchu”.  Jak wszyscy dobrze wiemy wiara żywi się pobożnością, ale trwały fundament ma w ugruntowanej wiedzy.

 

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.